Pamoka kitaip

Viena iš šiuolaikiniame gyvenime itin svarbių kompetencijų – finansinis raštingumas. Pradėti mokyti vaikus apie finansus svarbu kuo anksčiau. „Swedbank“ Finansų laboratorija ėmėsi šios veiklos, padedančios išmaniai ir įdomiai susipažinti su pinigais plačiąja prasme, biudžeto planavimu, taupymu bei skolinimusi. Visa tai pateikiama pasitelkiant išmaniąsias technologijas bei žaidžiant interaktyvius žaidimus. Pamokos kitaip – tai įtraukiančių, linksmų ir praktiškų pamokų ciklas.

Ariogalos gimnazijos pradinukai turėjo galimybę pabuvoti tokioje pamokoje. Pirmąją gruodžio mėnesio savaitę mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo finansinio raštingumo pamokėlėje. Visų klasių mokiniai susitiko su „Swedbank“ darbuotoja Migle. Ji supažindino mokinius su pinigų atsiradimo istorija, su Lietuvos bei kitų šalių valiuta. Mokiniai sužinojo, kad banknotai gaminami iš medvilnės, apdirbtos chemikalais ir vašku. Priminė vaikams, kad pinigus liečia labai daug rankų, tad ant jų daug bakterijų, todėl  reikėtų laikytis higienos. Miglė įdomiai ir suprantamai paaiškino, kaip pinigai atsiranda tėvų piniginėse, negailėjo patarimų, kalbėdama apie taupymą bei skolinimąsi. Ji rėmėsi ir žiniomis iš mokinių asmeninės patirties. Pradinukai buvo  ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja