Paminėta Žemės diena

Žemės dieną švenčiame kovo 20 d. Šią dieną minimas ryšys su gamta, augalais ir žeme. 2021 m. Žemės dienos tema – „Atkurk mūsų žemę“. Ši tema pasirinkta siekiant paraginti daugiau dėmesio skirti natūraliems procesams, naujoms ekologiškoms technologijoms ir novatoriškam mąstymui, galinčiam atkurti pasaulio ekosistemas. Žemės dienos renginiais, parodomis, diskusijomis norima paskatinti viso pasaulio žmones saugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Kiekvieno mūsų maži darbai – vandens, popieriaus, elektros, šilumos taupymas, naujų ekologiškų technologijų naudojimas – gali padėti  tausoti nuolat senkančius žemės išteklius ir  prisidėti prie planetos išsaugojimo.

Žemės diena paminėta ir mūsų gimnazijoje. Visą savaitę vyko žaliosios biologijos pamokos, fizikos pamokų metu mokiniai varžėsi viktorinose, rašė laišką Žemei. I gimnazijos klasės mokiniai chemijos pamokose rinko informaciją apie rūgščių kritulių susidarymą bei jo daromą žalą augmenijai, dirvožemiui, pastatams. 8 ir II gimnazijos klasės  mokiniai domėjosi atradimais, prisidedančiais prie gamtos tausojimo.

5-7 klasėms vyko susitikimas su Dubysos regioninio parko vyr. ekologu Vaidu Greičiumi, kuris pristatė saugomas Ariogalos apylinkių vietas ir naujai atidarytą Dubysos regioninio parko lankytojų centrą. Abiturientai stebėjo tiesioginę transliaciją „Išsaugokime mūsų Žemę“, gamtininko, fotografo, aplinkos ministro patarėjo Mariaus Čepulio ir Laimos Česonienės „Pandemijos poveikis aplinkai ir gamtai“ paskaitas.

Savaitę baigėme jau tampančia tradiciniu integruotu gamtos mokslų renginiu „Gamtos pokyčiai“. Šiais metais ji buvo orientuota į 2021 m. temą „Atkurk mūsų Žemę“. Mokiniai skaitė pranešimus (Evelina Vaitkutė III a g kl.  „Žmonių veiklos įtaka atmosferai ir klimatu“, Armandas Gudžiūnas III b g kl. „Šiluminių variklių įtaka gamtai“, Auksė Smiltė Marcinkevičiūtė III b g kl. „Žiemos audros JAV“), Ema Andriuškaitė, Aura Vaitkutė, Klaudija Petrauskaitė II a g kl. bei Justė Klimaitė, Guoda Zokaitytė, Miglė Pranytė II b g kl. surinko medžiagą ir pristatė išradimus, padedančius tausoti gamtą, dalinosi savo kūrybos poezijos posmais (Vytė Račkutė, Rusnè Paznokaitè ir Aira Klangauskaitė 7 b kl. ).

Ištraukos iš I a klasės mokinių laiško Žemei:

Vienintele ir nepakartojama Žeme,

…Pirmiausiai, mes nuoširdžiai atsiprašome… mes atsiprašome, kad mes Tavęs vienintelės neprižiūrėjome, nesaugojome kaip turėjome. Neįvertinome Tavo brangumo, unikalumo ir tūkstančius metų teršėme bei niokojome Tave, per daug nekreipdami dėmesio, kad nėra jokios planetos B. Spaudėme iš Tavęs viską, ką galėjome, kurstėme neapykantą, nepasidalindami tavo turtais, kuriuos tu vis dėl to duodi nemokamai…

…Europa siekia, kad lyderiai priimtų susitarimą dėl ambicingos pasaulio biologinės įvairovės programos, kuria būtų siekiama apsaugoti biologinę įvairovę. Mūsų norai bei interesai susiję su Tavo atgimimu, puikumu. Atsirado rūšiavimas, perdirbimas, net baudos už gamtos teršimą. Iš to galima suprasti, jog Tu mums tikrai rūpi, kad ir kiek mes būtume Tave įskaudinę…

…mes darome viską ką galime, kad Tave išgelbėtume. Mes nešiukšliname, taupome vandenį, diskutuojame temomis, susijusiomis su tavo ateitimi ir raginame kitus žmones sekti mūsų pavyzdžiu. Tai nėra labai daug, nes mes dar nesame pakankamai suaugę, kad mūsų klausytų pasaulis, bet tai kažkas, tai pradžia… (Ada Stanionytė, Aistė Laurynaitytė, Viltė Stravinskaitė, Dovydas Dabašinskas, Kristupas Jocius I a gimnazijos klasė)

Fizikos mokytoja Laima Siliūnienė