Pabuvome konferencijoje…

Lapkričio 28 d. Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje vyko respublikinė konferencija „Raseinių krašto kūrėjai“. Dalyvavo ne tik Raseinių r. dalyviai, atvyko mokinių ir mokytojų iš Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos. Ariogalos mokyklai atstovavo I a gimnazijos klasės mokinė Klaudija Petrauskaitė, ją lydėjo draugė Paulina. Klaudija skaitė pranešimą „Gėlės ir medžiai Maironio poezijoje“. Išgirdome dešimt įdomių, informatyvių  pranešimų, kuriuos vėliau aptarė svečias – Vilniaus universiteto filologijos fakulteto docentas daktaras Regimantas Tamošaitis. Jis pasidalijo įžvalgomis – pagyrė, pasakė keletą pastabų, davė patarimų. Buvo gera išgirsti tikro profesionalo minčių, kurios bus naudingos mokiniams kitą kartą rengiant pranešimus. Klaudija puikiai pasirodė, kalbėjo gražia taisyklinga kalba, įgijo patirties, nes pirmą kartą dalyvavo šioje konferencijoje, bet, tikiuosi, ne paskutinį. Mokiniai ir jiems padėję mokytojai buvo apdovanoti padėkomis ir gimnazijos medžio meninio drožinėjimo studijos „Druvis“ pagamintomis dovanėlėmis. Po konferencijos visi dalyviai vaišinosi arbata, sumuštiniais, bendravo. Vėliau mokinių laukė kūrybinės dirbtuvės, kur jie piešė ant akmenų, o mokytojų – sielos atgaiva su docentu dr. R. Tamošaičiu.

Zita Andrijaitienė, lietuvių kalbos mokytoja