„Olimpinės kartos“  mokymai Druskininkuose

„Olimpinė karta“ – jau daugiau nei dešimtmetį vykstantis ilgalaikis projektas, skirtas vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto, kaip ugdymo priemonės, sklaidai Lietuvoje. Projektą organizuoja LTOK.

Sausio 31 – vasario 2 dienomis Druskininkuose vyko „Olimpinės kartos“ mokymai, į kuriuos vyko trys Ariogalos gimnazijos mokinės (Jorė Vaičaitytė II a, Dovilė Kveselytė II a, Gerda Ališauskaitė II b) ir kūno kultūros mokytoja Birutė Balžekienė.


Moksleiviams bei pedagogams buvo suteiktos galimybės pasisemti žinių iš profesionalų, kurie skatino organizuoti sporto renginius, imtis iniciatyvos, spręsti problemas ir įtraukti kitus mokyklų bendruomenės narius į bendrą veiklą. Lektorius Nerijus Miginis moksleivius į mokymus įtraukė naudodamas įvairiausius žaidybinius metodus. Visi žaidimai ugdė komandinio darbo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Lektorius išmokė sporto renginių organizavimo pagrindų, davė vertingų patarimų, kuriais remiantis galima rengti sporto renginių projektus ir pretenduoti į LTOK finansinę jų paramą. Mokymuose dalyvavusiems mokiniams bei pedagogams diplomus įteikė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, o paskutinę mokymų dieną mokiniai įgytas žinias pritaikė praktiškai Druskininkų „Snow arenoje“ vykusiame „LTeam“ olimpiniame žiemos festivalyje.

Jorė Vaičaitytė, II a