Mokslo diena – 2019

Jau tapo tradicija, kad lapkričio pirmą savaitę Ariogalos gimnazijos pradinukai pamini pasaulinę Mokslo dieną. Per visų dalykų pamokas vyko įvairios patyriminės veiklos, kurių metu mokiniai turėjo galimybę tyrinėti, eksperimentuoti, atlikti praktines užduotis bei susitikti su įdomiais žmonėmis.

Pirmokėliai aptarė rudens požymius bei spalvas, atliko bandymą ,,Kaip susidaro debesys?“ ir pasirinktomis dailės priemonėmis piešė lietingą rudens dieną. Keliavo su mažuoju princu į Verslininko planetą ir skaičiavo žvaigždes, planetas, kometas, atliko eksperimentus. Aplankė Karaliaus planetą, sukūrė fėjų sodą ir atliko saugius bendrosios gimnastikos pratimus. Taip pat

žiūrėjo filmuotą medžiagą ir susipažino su lietuviškų audinių raštais, kaip audžiama staklėmis ir kaip gimsta lino audinys. Matavo ir kirpo popieriaus juosteles bei imitavo audimą popieriaus juostelėmis.

Antrokai dalyvavo edukacinėje – floristinėje veikloje, kurią vedė mokinės mama Rožė Žičkienė. Mokiniai turėjo galimybę patys kurti kompozicijas iš įvairių gėlių ir žalumynų. Per pasaulio pažinimo pamoką atliko paprastus stebėjimus ir bandymus su vandeniu, suformulavo išvadas, nurodė, kam žmonės naudoja vandenį. Konstravo dirbinius, derino lanksčias ir nelanksčias medžiagas, aptarė, kur galima būtų pritaikyti sukurtą dirbinį.

Trečių klasių mokiniai atliko bandymus su saldainiais, išsiaiškino, kas yra laboratorija. Susitiko su socialinio darbuotojo padėjėja Meilute Karaktinavičiene ir darbinio užimtumo organizatore Edita Kruveliene, kurios  pristatė  Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro kabineto Ariogaloje veiklą, pasidalino su mokiniais kūrybinėmis mintimis bei idėjomis. Per šokio pamoką prisiminė išmoktus šokių žingsnelius, judesius, grupėse kūrė ir inscenizavo šokio motyvus, pagal pasirinktą muziką. Matematikos pamokoje mokėsi naudotis ilgio matavimo priemonėmis, susipažino su jų naudojimu gyvenime, atliko interaktyvias užduotis.

Ketvirtokai atliko bandymą „Pulso matavimas“, pasigamino gydytojo instrumentą – stetoskopą  ir klausėsi, kaip plaka draugo širdis. Kūrė erdvinius dirbinius iš netradicinių medžiagų. Dalyvavo virtualioje ekskursijoje po Lietuvos muziejus, piešė patikusio paveikslo eskizą, rengė ir pristatė grupinį projektą „Iškiliausi Lietuvos žmonės“. Dalyvavo viktorinoje „Protmūšis“, kur pritaikė įgytas žinias, rėmėsi savo asmenine patirtimi.

1 a, 2 a, 4 a klasių mokiniai susitiko su poete Zene Sadauskaite ir kompozitoriumi Juliumi Siurbiu. Poetė supažindino mokinius su savo kūryba, atskleidė keletą kūrybos paslapčių, atsakė į mokinių klausimus. Poetės kūrybinis kraitis – virš 50 eilėraščių  knygelių vaikams ir suaugusiems. Kai kurie poetės eilėraščiai yra virtę dainomis. Kompozitorius papasakojo apie save bei savo kūrybinę veiklą. Jis yra sukūręs muziką daugiau nei 1000 dainų, kurias dainuoja vaikų bei suaugusiųjų chorai, ansambliai, solistai. Mokiniai galėjo įsigyti poetės knygelių. Šis susitikimas visiems paliko neišdildomą įspūdį ir malonius prisiminimus.

Mokslo dienos baigiamoji dalis – refleksija, kurios metu mokiniai ir mokytojos apibendrino dienos veiklas, jų prasmingumą ir reikalingumą. Mokiniai labai laukia tokių dienų ir netradicinių veiklų.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja