Mokinių išvyka į Liepsnos stovyklą ,,Nostalgija“

2022-04-22 išvykome į Šiaulių Liepsnos stovyklą „Nostalgija“, kuri buvo rengiama Šiaulių Lieporių gimnazijoje. Šio renginio organizatoriai – Šiaulių Lieporių „Šuolis“. Stovyklos trukmė – trys dienos, kurių metu buvo vykdomi bendri ir mažomis grupelėmis suskirstyti užsiėmimai. Įvairių veiklų metu buvo ugdomos asmeninės savybės: bendruomeniškumas, gebėjimas dirbti komandoje, kūrybiškumas ir t.t. Pirmąją dieną susipažinome su stovyklos taisyklėmis, žaidėme lavinančius žaidymus, taip pat kūrėme grupelių prisistatymus, kurių metu reikėjo nugalėti scenos baimę ir parodyti savo kūrybiškumą. Vakarą vainikavo pabėgimo kambariai, kuriuose pasitelkus savo pastabumą, reikėjo kuo greičiau pabėgti. Antroji diena prasidėjo nuo mankštos, po kurios turėjome galimybę susipažinti su Lietuvos ir Europos čempionu sporto srityje Rolandu Sangavičiumi. Vaikino gyvenimo istorija ir motyvacinė kalba ne vieną privertė nubraukti laimės ašarą, o jo įkvepianti kalba uždegė širdyse stiprybės ir noro judėti pirmyn liepsnelę. Toliau vyko orientacinės varžybos, kuriose turėjome susibūrę į vieningas komandas stengtis kuo greičiau atlikti įvairias užduotis (koordinacijos, sporto, menų ir t.t.). Antrasis vakaras – „Žvakių vakaras“ buvo skirtas susikaupimui ir ramybei, kurio esmė – suprasti svarbiausias gyvenimo vertybes: laisvę, šeimą, artumą ir prevenciją alkoholiui ir kitoms psichotropinėms medžiagoms. Trečiąją dieną daugiau laiko buvo bendravimui ir artimesnėms pažintims su jaunimu iš visos Lietuvos. Visos stovyklos metu lydėjo daug šokių, dainų, juoko ir šiltos atmosferos. Taigi, Liepsnos stovykla yra puikus pavyzdys, kad jaunimas sugeba leisti laiką be psichoaktyvių medžiagų ugdydamas savo asmenybę.

Aura Vaikutė, Ariogalos gimnazijos III a klasės mokinė