Menų diena

Paskutinį balandžio penktadienį Ariogalos gimnazijos pradinukai mokėsi kitaip. Užsiėmimus mokiniams  vedė VŠĮ „Eduplius“ – edukacinės įmonės darbuotojai. 1–2 klasių mokiniams buvo pristatyta „LEGO kūrybinė laboratorija: Kelionė aplink pasaulį“. Tai nuotaikinga, kupina įspūdžių kelionė po žymiausius pasaulio architektūrinio paveldo objektus: Egipto piramides, Didžiąją Kinijos sieną, Eifelio bokštą, Auksinių vartų tiltą. Kelionės metu mokiniai susipažino ir praktiškai išbandė architekto, dizainerio profesijas. Naudodami LEGO ir LEGO DUPLO pradinukai statė žymiausius pasaulio architektūros objektus. 3–4 klasių mokiniams buvo pristatyta sudėtingesnė „LEGO Kūrybinė laboratorija: Išmanusis OZOBOT miestas“. Mokiniai sužinojo, kas yra geras miestas,  kas jame turi būti,  kaip miesto valdžia nusprendžia, kas yra būtina mieste, kuo miestas skiriasi nuo kaimo vietovės ir kt.  Jie turėjo sukurti savo išmanųjį miestą su LEGO ir OZOBOT robotukais ir išbandyti miesto architekto profesiją. Šie užsiėmimai praplėtė vaikų kultūrinį sąmoningumą, lavino XXI amžiaus įgūdžius: bendradarbiavimą, komunikaciją, kūrybingumą, kritinį mąstymą ir problemų sprendimą.

Klasėse pradinukai dalyvavo kitose veiklose. Pirmokai ir antrokai margino margučius, atliko įvairius kūrybinius darbelius, susitiko su kanklių mokyklos „Lyrika“ mokytoja Ramune Jurkiene bei jos moksleivėmis. Mokiniai galėjo prisiliesti prie kanklių, išbandyti jų skambesį. Taip pat klausėsi mergaičių atliekamų kūrinėlių, negailėjo aplodismentų. Trečiokai ir ketvirtokai rengė savo darbų parodėles, pademonstravo savo meninius-muzikinius gebėjimus klasės draugams.

Mokiniai labai laukia tokių netradicinių dienų ir kitokių veiklų, nes jų metu geriau atsiskleidžia kūrybiniai gebėjimai, iniciatyvumas, patiriama daug gerų emocijų.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja