Meninio skaitymo konkursas – 2019

Vasario mėnesį vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Gimtinės spalvos“.

Renginį pradėjo mokytoja metodininkė Daiva Stankienė Astridos Lindgren žodžiais, jog „niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga“. Mokytoja pasidžiaugė, kad šis konkursas sėkmingai vyksta kasmet, o jame dalyvauja šaunūs 1-4 klasių skaitovai. Mokytoja pristatė konkurso vertinimo komisiją: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Ariogalos filialo bibliotekininkę Dalią Kveškevičienę ir Ariogalos gimnazijos direktoriaus pavaduotoją ugdymui Aldoną Norkienę.

Konkurso dalyvius ir žiūrovus pasveikino 2 a klasės mokiniai, kurie atliko dainas „Pasveikinkim vieni kitus“ ir „Mano gimtinė“.

Mažieji skaitovai pasirinko Justino Marcinkevičiaus, Irenos Reginos Merkienės, Vytauto Misevičiaus, Linos Darbutaitės, Juozo Erlicko kūrinius. Girdėjome ir poeziją, ir prozą. Buvo įdomu ir netikėta keliauti kartu su skaitovais po jų pasirinktus tekstus, kartu juoktis, įsiklausyti ir mėgautis.

Džiaugiamės visais skaitovais: Urte Krūgelyte 1 a, Rugile Barčaite 1 b, Nedu Jusiumi 2 a, Rugile Šmuilyte 2 b, Rugile Bartkute 3 a, Vakare Kacucevičiūte 4 b.

Vertinimo komisijos nariai paskelbė nugalėtojus. Tarp 1-2 klasių geriausiu skaitovu tapo 2 a klasės mokinys Nedas Jusis, kuris skaitė Vytauto Misevičiaus prozos kūrinį „Kaip aš viską žinojau“ (ištrauka iš knygos „Danuko Dunduliuko nuotykiai“). Mokinį konkursui paruošė mokytoja Daiva Stankienė. Tarp 3-4 klasių nugalėjo 4 b klasės mokinė Vakarė Kacucevičiūtė, kuri skaitė Juozo Erlicko eilėraštį „Kai skauda dantys“. Mokinę ruošė mokytoja Saulė Tiškuvienė.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės rajoniniame konkurse.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja