Literatūrinė popietė, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai

Kiekvieną balandžio 2 dieną – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, – visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus. Ji  nuo 1967 m. ir kasmet kviečia švęsti skaitymo malonumą.

Šią dieną paminėti nuotoliniu būdu susitiko Raseinių r. Ariogalos gimnazijos ir Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos  septintokai ir keletas aštuntokų. Pirmąjį susitikimą  Ariogalos gimnazijoje etnokultūros popietėje priminė  akimirkos užfiksuotos nuotraukose. Antrasis bendras renginys, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, paskatino prisiminti mylimiausius pasakų personažus, įsimintiniausias vaikystės knygas Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos  septintokų video pristatymuose ,,Aš skaiTAU” ir ,,20 akimirkų bibliotekose”. Savo kūrybos odes mėgstamiausios knygos herojui pristatė Arijana Škarnulytė, Ugnė Tamošaitytė, Rusnė Paznokaitė. Savo sukurtus eilėraščius skaitė Ugnė Klasauskaitė, Vytė Račkutė, Aira Klangauskaitė, o prozą Viktorija Viršilaitė ir Skaistė Klizaitė. Skaitymas  turėtų būti kasdienybė, smagu, kad  kurti poeziją ar prozą imasi talentingi mokiniai.

Nekyla abejonių, kad skaityti verta ir naudinga tiek vaikams, tiek paaugliams, todėl mokiniai rekomendavo bendraamžiams patikusią perskaitytą knygą ir sudarėme populiariausių dešimtuką:

  1. K.Rowling septynių fantastinių romanų serija ,,Haris Poteris”
  2. Fisher ,,Vadovauja pašėlusi auklė”
  3. Paulen ,,Bitės”
  4. Platonas ,,Valstybė”
  5. Whitmanas ,,Žolės lapai”
  6. Šepetys ,,Tarp pilkų akmenų”
  7. Gounelle ,,Žmogus, kuris norėjo būti laimingas”
  8. Gounelle ,,Dievas visada keliauja incognito”
  9. Walliams „Klastinga tetulė“
  10. Šepetys ,,Druska jūrai”

Džiugu, kad dviejų gimnazijų mokinių draugystė tęsiasi. Jie nekantriai laukia kitų susitikimų ir bendrų renginių.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Šegždienė