Kūrybiškumo pamokos „Šypsenų slėnyje“

Šypsena – toks paprastas, bet kartu ir magiškas dalykas, nes ji sukuria laimės pojūtį. Žmogui labai svarbu šypsotis, nes šypsodamiesi laimime kitų pasitikėjimą, numalšiname pyktį, atsikratome neigiamų emocijų, ilgiau gyvename ir pasisemiame kūrybiškumo. Džiugu, kad į kūrybiškumo pamokas mūsų gimnazijos mokinius šį rudenį pakvietė „Šypsenų slėnis“, įsikūręs Kirkšnovėje.

Spalio 5 d. „Šypsenų slėnyje“ lankėsi  III a gimnazijos klasė (auklėtoja R. Teišerskienė). Gimnazistus ir jų auklėtoją maloniai sutiko vadovas Rimantas Varanauskas, kuris supažindino su „Šypsenų slėnio“ erdvėmis ir pristatė veiklas. Vieni mokiniai ant pirties sienos piešė linksmąją slibinaitę, kiti iš akmenėlių dėliojo „Norų ir svajų taką“, treti surado naują vietą pagamintiems paukščiams. Visi užsiėmimų dalyviai žaidė bliūdaslydį, klausė legendų apie slibiną Darbutą ir slibinaitę Krišnovę (taip anksčiau vadinta ir upė), kūrė ir užrašė šposus. O po visų veiklų mokiniai turėjo galimybę jaukiai pasėdėti prie židinio, pasivaišinti karšta arbata, pyragėliais ir skaniu plokštainiu. „Šypsenų slėnio“ vadovas Rimantas visus apdovanojo suvenyrais.

Spalio 11 d. puikiai nusiteikę I b klasės gimnazistai (auklėtoja J. Klimienė) taip pat aplankė  „Šypsenų slėnį“. Mokiniai bendravo, diskutavo, žaidė bliūdaslydį, atlikinėjo įvairias kūrybines užduotis, kepė dešreles, gėrė čiobrelių arbatą su medumi. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti.

Spalio 12 d. 5 a klasė (auklėtoja I. Buividienė) pirmiausia aplankė Maslaušiškių malūną, kuriame  gidė papasakojo malūno istoriją, atskleidė grūdo kelią malūne. Pasivaišinę čiobrelių arbata, medumi ir tortu, lauke pažaidę pačių sugalvotus žaidimus, penktokai vyko į Kirkšnovę. Vadovas Rimantas pasakojo meilės istoriją apie slibinus Kirkšnovę ir Darbutą, mokiniai gėrė ypač skaidrų ir skanų šaltinėlio vandenį, sėmėsi energijos ir jėgų apsikabinę netoli esančius ąžuolus, ant akmenukų rašė norus, tais akmenėliais grindė norų taką. Noras turėjo prasidėti žodžiu „prašau“, baigtis žodžiu „ačiū“.  Mokiniams buvo užduodami įvairūs klausimai iš istorijos, gamtos, mokiniai rinko taškus už teisingus atsakymus. Ekskursijos pabaigoje nugalėtojai buvo apdovanoti ženkleliais ir lipdukais.

Refleksijos metu besišypsantys gimnazistai tvirtino, kad tai puikios kitokios pamokos: nuostabus oras, graži gamta, geros emocijos, kartu praleistas laikas, kūrybiškumo ugdymas ir noras sugrįžti. III a, I b ir 5 a klasių mokiniai bei auklėtojos R. Teišerskienė, J. Klimienė ir I. Buividienė dėkoja slėnio šeimininkui Rimantui už šiltą priėmimą, gimnazijos direktoriui A. Stankui  ir pavaduotojai I. Jankauskienei už galimybę dalyvauti kitokiose pamokose.

Parengė Daiva Vaičaitienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja