Konkurso „Šauniausia klasė“ nugalėtojų išvykos

Viena iš laukiamiausių Rugsėjo 1-osios šventės akimirkų yra ta, kuomet gimnazijos direktorius paskelbia Šauniausios klasės apdovanojimo vertą klasę. Šiuo apdovanojimu visus mokslo metus gali džiaugtis ir didžiuotis net dvi klasės, nes tarpusavy varžosi 5-8 ir I-IV gimnazijos klasių koncentrai. Šių metų Šauniausiais tapo 8 b ir III a klasės mokiniai. Šį apdovanojimą pelnyti jiems padėjo jų atkaklus darbas ir pastangos prabėgusiais mokslo metais. Klasė, kurios mokiniai siekia labai gerų mokymosi rezultatų, puikiai lanko pamokas, dalyvauja renginiuose, atstovauja gimnazijai sporto varžybose ar mokomųjų dalykų olimpiadose, tikrai turi galimybę laimėti šį apdovanojimą. Kiekvieno mokinio įdėtos pastangos yra įvertinamos.

Na, o laimėtojai gali ne tik džiaugtis Šauniausios klasės lentele, kuri puošia jų klasės duris, bet ir pasidžiaugti edukacine išvyka. Nieko nelaukdami šia proga ir nusprendė pasinaudoti 8 b ir III a klasės mokiniai.

Rugsėjo 22-osios rytą aštuntokai išvažiavo į Lietuvos sostinę, turėdami tikslą aplankyti Valdovų rūmus ir išbandyti savo jėgas Pabėgimo kambarių iššūkyje. Laikydamiesi visų saugos reikalavimų, lydimi gido – archeologo, aštuntokai galėjo susipažinti su Valdovų rūmuose esančiomis ekspozicijomis, išgirsti įdomių pasakojimų, pasidalinti turimomis savo istorijomis žiniomis. Ne vieną nustebino išgirstas pasakojimas apie tų laikų žmonių gyvenimo būdą, kasdienybę. Buvo smagu ir gera pamatyti rudenėjančio Vilniaus panorama iš vieno rūmų apžvalginio bokšto. Na, o antroji dalis buvo skirta sukurti stipresnį bendrumo ir bendradarbiavimo ryšį – komandos varžėsi tarpusavyje, kuriai gi pavyks ištrūkti iš Pabėgimo kambario neprabėgus valandai. Čia teko įsijausti ir į banko plėšikų, ir laboratorijos darbuotojų, bei seklių vaidmenis. Kiekvienas iš komandos dalyvių galėjo atskleisti savo gabumus ir pagelbėti komandai įveikiant įvairias užduotis.

Trečiokai pasirinko išvyką į Vilnių. Žinojome, kad šiuo metu didžiausio žmonių susidomėjimo sulaukė Vilniuje įsikūręs Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas. Vedami smalsumo ir norėjimo susipažinti su kalinčiųjų dienotvarke, gyvenimo sąlygomis, darbuotojų darbo ypatybėmis apsilankėme ir mes. Pusantros valandos trunkančios ekskursijos metu sužinojome, kaip veikia įkalinimo įstaiga, kiek ir kokiomis sąlygomis jose yra laikoma nuteistųjų, kaip yra dirbama su nuteistais asmenimis siekiant juos perauklėti, kokia yra pareigūnų darbo rutina. Apžiūrėjome įkalinimo įstaigos patalpos. Susipažinti ir su nuteistųjų kūrybos darbais, taip pat eksponatais, iliustruojančiais, kaip išradingai į įstaigas bandoma įnešti draudžiamus daiktus. Pabuvę ten supratome koks sunkus  įkalinimo įstaigų darbuotojų darbas. Linkime jiems stiprybės ir ištvermės tarnyboje.

Kitas mūsų punktas – Lietuvos banko Pinigų muziejus. Čia mes išgirdome pačias įdomiausias pinigų atsiradimo istorijas, susipažinome su bankininkystės istorija. Kur atsirado pirmosios monetos? Kur įkurtas pirmasis centrinis bankas? Kada pradėtos kaldinti pirmosios lietuviškos monetos? Daug įdomių ir negirdėtų faktų apie pasaulio ir Lietuvos pinigus bei bankus. Knygos skirtuką papuošėme nukaldindami išskirtinę muziejaus monetą. Dalyvaudami žaidime „Aplink pasaulį per 80 min.“ , sprendėme originalias ir įdomias užduotis, ieškojome atsakymų ir žaisdami įdomiai pažinome didelį ir platų pinigų pasaulį. Ekskursijos pabaigoje atsakinėjome į viktorinos klausimus. Pavyko puikiai, prizas – atspausdintas banknotas su mūsų klasės nuotrauka. Buvo įdomu ir naudinga.

Dėkojame už sudarytą galimybę praplėsti savo akiratį ir smagiai praleisti laiką.

Klasių vadovės