Kartografijos ir geografinių informacijos sistemų (GIS) diena

2021-11-18

 

II b gimnazijos klasės mokiniai lapkričio 17 d. dalyvavo renginyje, skirtame Pasaulinei GIS dienai paminėti. Renginį organizavo Vilniaus Universiteto Kartografijos ir geografinių informacijos sistemų (GIS) studentai.

Geografinės informacinės sistemos (GIS) – tai kompiuterinių žemėlapių kūrimo priemonių visuma, iš įvairių duomenų bazių ir šaltinių gaunamus buvimo vietos duomenis (gatvės, pastatai, vandens telkiniai, teritorijų aukščiai ir kt.,) paverčianti vizualiais sluoksniais.

Pirmoji oficiali GIS diena paminėta 1999 metais. GIS diena švenčiama lapkričio mėnesio trečiąjį trečiadienį. Jos tikslas – skatinti domėjimąsi GIS technologijomis ir jų svarba ne tik mokslui, technologijai, informacijai, bet ir įvairioms socialinėms ir humanitarinėms sritims.

Renginio  metu sužinojome, ką veikia kartografijos ir GIS specialistai, kokius tyrimus atlieka studentai, kodėl dirbti su žemėlapiais yra įdomu, kokios karjeros galimybės po studijų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kuriuos domina įvairūs dalykai ir jų sąsajos – Žemė, žmonės, informacinės technologijos ir žemėlapių dizainas.

Renginio programa:

 

„ERDVINĖS INFORMACIJOS STUDIJOS – GIS IR KARTOGRAFIJA“ Vilniaus universitetas, Prof.dr. Giedrė Beconytė.

Vilniaus universitetas, Kartografijos ir GIS bakalauro studijų programos IV k. studentai. „PRASKLEISKIME PASLAPTIES ŠYDĄ – KĄ REIŠKIA STUDIJUOTI KARTOGRAFIJĄ IR GIS? “

„KO NEĮMANOMA PARODYTI ŽEMĖLAPYJE?“ Vilniaus universitetas, Kartografijos ir GIS bakalauro studijų programos IV k. studentai.

„GYVENIMAS PO STUDIJŲ – VISKAS IŠ PIRMŲJŲ LŪPŲ“ Vilniaus universitetas, Kartografijos ir GIS bakalauro studijų programos absolventai.

„GIS MOKYKLA IR SMAGŪS KONKURSAI“ Dr. Saulius Urbanas, UAB „Hnit-Baltic“

Dėkojame Kostui Gružui – kartografijos ir GIS studijų programos IV kurso studentui Vilniaus universitete, Lietuvos statistikos departamento GIS specialistui, kartografijos ir GIS srities entuziastui už pakvietimą ir galimybę dalyvauti renginyje bei diskusijoje užduoti klausimus. Dėkojame ir geografijos mokytojai R. Teišerskienei.

Paulina Kavaliauskaitė

II b gimnazijos klasė