Karjeros diena Ariogalos gimnazijoje

Greitai besikeičiančiame šiandienos pasaulyje jaunimui nėra lengva apsispręsti, kokį kelią pasirinkti, todėl Ariogalos gimnazija jau nemažai metų kovo pradžioje organizuoja Karjeros dieną, kurios tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą rinktis patinkančias profesijas, kurti nuosavą verslą, įsivertinti savo galimybes, susipažinti su mokymosi įstaigomis ir jų programomis, praplėsti pažinimo akiratį ir pasirinkimo galimybes. Šiemet Karjeros dienos organizatorių – karjeros konsultantės R. Aksomaitienės ir pavaduotojų ugdymui M. Kvietkuvienės ir I. Jankauskienės – pastangomis visų klasių mokiniams buvo pasiūlyta daugybė praktinių užsiėmimų, išvykų į miestelio įstaigas, paskaitų ir susitikimų.  Visos šios netradicinės veiklos, be jokios abejonės, padės mokiniams motyvuotai ir tikslingai pažinti save ir kurti savo ateitį.

5 – 8 klasės

5 a klasės mokiniai (vadovė I. Buividienė) pristatė savo svajonių profesijas, išklausė socialinių  pedagogių R. Draukšienės ir K. Drumstienės pranešimą „Aš ir kiti“ , domėjosi ateities profesijomis paskaitoje „Kuo būsiu_2030-aisiais: 30 ateities profesijų prezentacija“, susitiko su slaugytoja R. Jankauskiene Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centre.

5 b klasė (vadovė A. Gedgaudienė)  įkūrė „Alio, Ariogala“ redakciją: išsirinkę vyr. redaktorių ir jo pavaduotojus, mokiniai susiskirstė į žurnalistų, iliustratorių ir fotokorespondentų grupes. Nuotraukos nuguls į klasės albumą, na o klasėje visą kovo mėnesį bus galima džiaugtis pačių sukurtu laikraštuku. Pamirštos neliko ir kitos Karjeros dienos veiklos: mokiniai pildė karjeros planus, kalbėjo apie ateities profesijas ir toms profesijoms reikalingas asmenines savybes.

6 a (vadovė R. Zakaitė) ir 6 b (vadovė E. Budrienė) klasės susipažino su gido profesija ir turėjo galimybę pabūti Ariogalos miestelio gidais: pirmiausia mokiniai sukūrė ekskursijos programą  „Aš – gidas“, pristatė įvairias lankytinas Ariogalos vietas ir įžymius žmones, vėliau vyko į ekskursiją po Ariogalos miestelį, Dubysos slėnį, grįžę aptarė šią išvyką. Pasidalinę įspūdžiais, ruošėsi ir dalyvavo Kaziuko mugėje.

7 a klasės mokiniai (vadovė J. Ambrazienė) susitiko su kosmetologe Renata Leskauskiene, turizmo ir viešbučių vadybos studente Juste Kruvelyte, stebėjo paskaitą „Kuo būsiu_2030-aisiais: 30 ateities profesijų prezentacija“ ir E-pamoką su Remigijumi Žiogu: „TOP 10 ką reikia keisti, jei nori judėti pirmyn“.

7 b klasė (vadovė Z. Andrijaitienė) dalyvavo valandėlėje „Profesijų medis“, susitiko su N. Šiaudikiene, kuri vedė paskaitą „Verslo pradžia – kas tai?“ S. Bartkienė pristatė savo rankdarbius, kuriais domimasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. V. Dukauskienė pakvietė į pokalbį „Hobis, kuris praskaidrina kasdienybę” apie šunų rengimą parodoms, pristatė mokiniams savo augintines, parodų dalyves Vegą ir Tėją, o A. Atidukraitytė-Jasukaitienė dalijosi savo, kaip emigrantės, mintimis, patirtimi ir gyvenimo ypatumais Ispanijoje.

8 a, b klasėms (vadovės L. Siliūnienė ir V. Šegždienė) vyko valandėlė ,,Karjeros planavimo žingsniai“, vėliau mokiniai susitiko su Raseinių rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiąja specialiste Loreta Sirvidiene, su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiuoju tyrėju Dariumi Jonaičiu ir tyrėja Giedre Deveikiene. Taip pat mokiniai aktyviai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Atvirukų gaminimas“ (užsiėmimų vadovės  Raseinių NDUC Ariogalos darbinio užimtumo organizatorė Edita Kruvelienė ir Raseinių NDUC Ariogalos kabineto socialinio darbuotojo padėjėja Meilutė Karaktinavičienė).

I – IV gimnazijos klasės

VDU psichologė  Dovilė Jonušienė  I – IV gimnazijos klasėms vedė paskaitą „Pažink save ir padaryk karjerą! Karjerai ir sau svarbių asmenybės pusių atskleidimas“. Charizmatiškoji marketingo ir komunikacijos specialistė Emilija Žikaitė, buvusi mūsų gimnazijos mokinė, pakvietė į paskaitą ,,Studijos VDU ŽŪA“. Per trečią pamoką menų salėje vyko Kauno teritorinės darbo biržos Raseinių skyriaus vyr. specialistės Drąsės Butkienės paskaita „Rinkis profesiją šiandien“. Be minėtų paskaitų, gimnazistams vyko ir Kauno maisto pramonės ir prekybos centro studijų pristatymas bei Raseinių technologijos ir verslo mokyklos studijų pristatymas. Vyko ir E-pamokos: E-pamoka su Remigijumi Žiogu: „TOP 10 ką reikia keisti, jei nori judėti pirmyn“ (I a klasei), E-pamoka su dr. Sauliumi Raugele „Apie medicinos pažangą, biomediciną ir itin svarbią slaugytojo profesiją“, E-pamoka su Paul de Miko „Nenori – nestudijuok!“ (II a, III a klasėms), E-pamoka su Pauliumi Grigaliūnu: „Top 10 aplinkosaugos iššūkių, kuriuos turės išspręsti ateities inžinieriai“ (IV a, b klasėms).

Kaziuko mugė

Karjeros diena mūsų gimnazijoje neįsivaizduojama be Kaziuko mugės, kurią šiemet, kaip ir kiekvienais metais, organizavo ekonomikos mokytojos L. Siliūnienė ir R. Zakaitė. Per penktą ir šeštą pamokas gimnazijoje skambėjo liaudiška muzika, kilo didelis šurmulys, nes vyko Kaziuko mugė. 5 b klasė mugėje įrengė „Ramybės oazę“, kurioje siūlė įsigyti priemones, padedančias mažinti stresą: minkštukus ir slidukus. Visi norintys galėjo įsigyti pačių penktokų pagamintas linksmąsias priemones. Kitų klasių mokiniai savo stalus nukrovė namuose gamintais skanėstais ir gėrimais, ekologišku medumi, įvairiausiais rankdarbiais, atvirukais.

Pakalbinus Karjeros dienoje dalyvavusius mokinius, mokytojus bei svečius,  paaiškėjo, kad šis renginys tikrai  reikalingas ir  naudingas: mokiniai gavo daug reikalingos informacijos, susipažino su mokymosi įstaigomis, studijų programomis. Gautą informaciją mokiniai panaudos planuodami savo ateitį. Taigi sėkmingai ir triukšimingai praūžus Karjeros dienai dėkojame visiems už išmintį, bendrystę, kantrybę, supratimą, lankstumą, kūrybiškumą, pagalbą vykdant suplanuotas netradicines veiklas.