Gimnazijoje paminėjome pasaulinę Žemės dieną

Kovo 20 d. – Pasaulinė Žemės diena. Iškilmingai iškėlėme Žemės vėliavą, vykdėme įvairias veiklas, skirtas šiai dienai paminėti.

Vyko žaliosios bilologijos pamokos: 5 a, 5 b klasėms „Piešiu ir mokausi tvarkyti atliekas“ (pamoką vedė III a klasės mokinė Vanessa Jačunskaitė). 7 a, 7 b klasėms vyko pamoka „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“. 8 b klasei vyko pamoka „Biologinė įvairovė pasaulyje ir Lietuvoje“.

Fizikos pamokose mokiniai vykdė projektą „Suskaičiuok, kiek išmetame vienkartinių  plastikinių pakavimo maišelių“. Projekto dalyviai tyrė plastiko galimybę panaudoti garso izoliacijai, koks triukšmas kyla pertraukų metu gimnazijos koridoriuose (jis siekia 80 dB), numatė būdus triukšmui mažinti. Dar vienas tyrimas – apskaičiuoti,  kokio stiprio šviesa sklinda iš kompiuterio ekrano. Mokiniai aiškinosi, kaip tai gali daryti įtaką mūsų sveikatai.

Chemijos pamokose mokiniai diskutavo apie globalias ekologines problemas, paliečiančias kiekvieną iš mūsų. 8, I klasių mokiniai įvairiose mokyklos erdvėse pakabino piešinius, skatinančius atsakingai naudoti vandenį ir elektrą.

Projektinėse veiklose iškeltos idėjos apibendrintos integruotoje gamtos ir socialinių mokslų konferencijoje: „Būk protingas vartotojas“.  Pranešimų temos buvo labai įvairios, skatinančios susimąstyti apie žmonių vartojimo įpročius ir ekologines problemas: „Būk protingas vartotojas“ (Viktorija Butvinskaitė ir Monika Radvilaitė, IV b), „Ekologinės problemos ir besaikis vartojimas“ (Enrika Bakšytė, I a), „Plastiko įtaka gyvūnams“ (Evelina Vaitkutė, I a), „Išmetami vienkartiniai indai ir pakuotės“ (Gabija Grabauskaitė ir Monika Rimkutė, II b), „Kaip taupyti vandenį“ (Evelina Latvytė, I b), „Triukšmas pertraukų metu mūsų gimnazijoje“ (Darius Šikšnys, III b), „Šviesos poveikis žmogui“ (Aurimas Vasiliauskas, III a), „Nitratų kiekio nustatymas vaisiuose ir daržovėse“ (Kamilė Kringelytė, Giedrė Dževečkaitė, Gabija Morkutė, Rugilė Jasukaitytė, I a), „Šiuolaikinio žemės ūkio kryptys ir problemos“ (Raminta Bubliauskaitė, IV b). Gamtos mokslų laboratorijoje surengta mokinių darbų, sukurtų panaudojant antrines žaliavas, paroda „Prikelk daiktą antram gyvenimui“ bei piešinių paroda „Globalios aplinkosaugos problemos mano akimis“.

Chemijos mokytoja metodininkė Žaneta Kalėjutė