Geografijos popietė

2019 m. kovo 27 d. Ariogalos gimnazijoje vyko geografijos popietė „Gerai yra svetimas šalis pažinti, o savoji – tai jau priedermė“. Senųjų Žemaitijos bajorų ir dvarininkų palikuonis Tadas Daugirdas paliko gilų pėdsaką Raseinų rajono žemėje ir Lietuvos kultūroje. Jo pasaulėjautą formavo lenkiškos kultūros aplinka, tačiau T. Daugirdas išliko Lietuvos patriotas, tikras žemaitis. Mūsų krašto žmonėms T. Daugirdas žinomas kaip archeologas, dailininkas, rašytojas, režisierius, politikas (1905 m. Vilniaus seimo narys), 1917 m. kartu su J. Basanavičiumi ir A. Žmuidzinavičiumi dalyvavo komisijos, kuri rengė Lietuvos tautinės vėliavos projektą, darbe, kūrė ir Vyčio projektus bei Lietuvos miestų herbus.

Tado Daugirdo vardu mūsų gimnazijoje pavadintas geografijos kabinetas. Šiais metais lapkričio 1 d.  sukanka 100 metų, kai mirė Tadas Daugirdas (1852-1919), todėl renginių ciklą skirsime šiam šviesuoliui atminti. Popietę parengė ir vedė 8 a, 8 b, III a g klasės mokiniai. Renginyje klausėmės įdomių pasakojimų iš Tado Daugirdo gyvenimo, inscenizuotos ištraukos iš pjesės „Girkalnio Užgavėnės“, merginų atliekamų dainų, vaikinų saksofonais atliekamų kūrinių. Šventėje dalyvavo mokytojos R. Zakaitė, l. Siliūnienė ir d.p.u. M. Kvietkuvienė, kurios padėkojo mokiniams už kūrybiškumą, atsakingumą, norą pažinti savo kraštą.

Geografijos mokytoja R.Teišerskienė