Geografijos ilgalaikis projektas „Lietuvos etnografiniai regionai“

2019 m. kovo 29 d. Ariogalos gimnazijos 6 a klasės mokiniai pristatė ilgalaikį projektą „Lietuvos etnografiniai regionai“. Komandos pristatė etnografinių regionų geografinę padėtį, gamtos ypatumus, tradicijas, papročius, patiekalus. Visus nustebino ir sužavėjo mokiniai, linksmas istorijas porinę tarmiškai, dainavę dainas, sukę linksmus ratelius, kalbėję apie etnografinių regionų gamtą, verslus. Tokie renginiai skatina domėtis savo kraštu, didžiuotis savo kalba, prisiminti ir puoselėti savo tautos tradicijas, suprasti, kad mes visi esame Lietuvos dalis. Mokinių kūrybiškumui nėra ribų – jie puikiai susidorojo su užduotimis rengdami projektą. Ši veikla skatina mokinių savarankiškumą. Mokiniai susiskirstę grupėmis dirbo savarankiškai po pamokų. Džiaugėmės tėvelių, klasės vadovės, mokytojų parama. Metodų kaita prisidėjo prie veiklos dinamiškumo, šiuolaikiškumo. Mokiniai mokėsi  ne tik geografijos, bet ir XXI amžiui reikalingų bendrųjų kompetencijų: savarankiškumo, iniciatyvos ir atsakomybės už savo veiksmus, kritiškai mąstyti ir spręsti problemas, bendrauti ir bendradarbiauti, keistis idėjomis ir kūrybiškai jas įgyvendinti,  nuolat mokytis ir tobulinti įgytus gebėjimus. Projekto dalyviai mokėsi kalbinio, kultūrinio raštingumo, komunikacinių ir informacinių gebėjimų.

R.Teišerskienė, geografijos mokytoja