Edukacinis spektaklis ,,Eureka“

2019 m. lapkričio 29 dieną  gimnazijos mokiniai dalyvavo puikiame edukaciniame spektaklyje ,,Eureka“ pagal kultūros paso programą.

Renginys buvo skirtas 5-8 bei I-IV  klasių mokiniams ir vyko Ariogalos kultūros namuose.

Edukacija nepaliko abejingo nė vieno,  patiko ir mokiniams,  ir mokinius lydėjusioms mokytojoms. Spektaklį nuolat lydėjo garsus juokas, plojimai ir nuostabos šūksniai. Linksmi aktoriai nuskraidino žiūrovus į senovės Kiniją, vėliau- į XVIII ir XIX amžius, supažindino su to meto mokslo atradimais. Persikėlę į praeitį, kartu su šmaikščiais personažais – dviem kinais, Džinu, Džamiliu ir Studentu bei Dėstytoju- patyrėme atradimo džiaugsmą ir nepamirštamų nuotykių. Sprogimai, ugnies debesys, vandenilio patrankos, gesintuvais varomas krėslas, lietus salėje vertė krūpčioti ir aikčioti iš nuostabos. Tačiau edukacija buvo skirta ne tik rodyti efektingus triukus, bet ir paaiškinti, kaip viskas veikia. Šiam tikslui tarnavo lazerinės vaizdo projekcijos.

Mokiniams be galo patiko galimybė patiems dalyvauti eksperimentuose – sprogdinti milžinišką balioną, sukelti žaibus. Smagaus juoko sukėlė ir paskolinta eksperimentui kojinė. Buvo neramu, ar neliks mūsų mokiniai be kojinių, bet šaunūs mokslininkai scenoje nieko nesugadino, visi liko nenukentėję. Spektaklio pabaigoje sulaikę kvapą stebėjome, kaip buvo sukurtas didžiulis debesis, kuris čia pat salėje nulijo lietučiu.

Šioje unikalioje netradicinėje pamokoje mokiniai ne tik sužinojo daug naujo, bet ir pagilino savo turimas chemijos bei fizikos žinias. Po renginio linksmai žygiuodami atgal į gimnaziją kalbėjome, kad ši edukacija buvo, ko gero, pati įspūdingiausia iš visų iki šiol matytų.

Inesa Petrauskienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja