Edukacinė pedagogų išvyka – seminaras

Liepos 21-22 dienomis Ariogalos gimnazijos TUC (Tolerancijos ugdymo centras) mokytojai ir gimnazijos vadovai kartu su kolegomis iš kitų Lietuvos miestų dalyvavo turiningoje pažintinėje išvykoje – seminare ,,Lokalios istorijos vieta ugdymo procese. Pažintis su XX a. istorijos įvykiais Raseinių ir Jurbarko rajonuose“.  Seminarą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Ariogalos gimnazijos TUC.

Seminarą po Jurbarko kraštą vedė puiki lektorė – gidė Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė. Dalyviai apžiūrėjo kelias panemunės pilis , lipo į piliakalnius, aplankė vietas, kur, kaip manoma, kovėsi Vytautas Didysis bei Mindaugas. Daug laiko seminare buvo skirta Jurbarkui, jo istorijai. Aplankytos žydų gyvenimo atminimui skirtos vietos, memorialas, kapinės.

Pirmos dienos kelionės pabaigai buvo skirta pažintis su skulptoriumi Vincu Grybu, jo gyvenimui ir kūrybai įrengtu muziejumi. Ten apie garbųjį menininką pasakojo jo anūkė.

Antros dienos seminarą organizavo Ariogalos gimnazijos istorijos mokytoja Rasa Zakaitė. Aplankyta Ugionių bažnyčia, Betygalos kraštotyros muziejus, Alkos piliakalnis, Maironio tėviškė bei gimtinė.

Visų dalyvių vardu nuoširdžiai dėkojame seminaro organizatoriams už kelionę, pilną įspūdžių bei naujų žinių apie savo kraštą .

Inesa Petrauskienė