Derliaus diena – 2019

Ariogalos gimnazijos pradinukai spalio 18 dieną paminėjo Derliaus dieną. Sumanytos veiklos integruotos į pamokas.

Patys mažiausi mokinukai – pirmokai keliavo pas dėdę Rudenėlį, aptarė rudeniškus gamtos  vaizdus, žiūrėjo gamtos nuotraukas, pasakojo apie rudenėlio užaugintas gėrybes, klausėsi pasakos “Ropė“, piešė rudeninę kraitę, medžius.

Antrokai išsiaiškino, kaip gyvūnai ruošiasi žiemai, išklausė gyvūnų aprašymus bei juos atpažino. Dirbdami porose iš popieriaus juostelių sukūrė ežių šeimyną. Aptarė, kokie gamtos reiškiniai daugiausiai būna rudenį, kokiu metų laiku daugiausia iškrenta kritulių, kaip žmonės naudoja vandens telkinius savo reikmėms ir kaip rūpinasi tų telkinių apsauga.

Pačius mažiausius aplankė sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Puodžiavelienė, kuri pavaišino Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanotomis obuolių sultimis bei priminė mokiniams, kodėl naudinga jas gerti.

Trečių klasių mokiniai šoko  ratelius, žaidė žaidimus, atliko kūrybines užduotis „Ruduo“ ir „Linksmieji lietaus lašiukai“, stebėjo rudeninę  gamtą ir guašu nutapė jos nuotaiką. Žiūrėjo edukacinį filmuką ,,Žvelgiu į pasaulį pro bitės akinius“, sužinojo, kaip bitės renka nektarą, kaip susikalba, kokias spalvas skiria. Susipažino su bičių ir medaus produktais, jų nauda žmogaus organizmui. Pasitikrino įgytas žinias atlikdami interaktyvų testą bei gamino bičių vaško žvakutes.

Ketvirtokai iš įvairių vaisių gamino ir ragavo desertus, apskaičiavo, kiek kainavo vaisiai desertų gamybai, kūrė bendrą kūrybinį darbą „Rudens mozaika“.

Derliaus dienos veiklas paįvairino iš Kultūros paso rinkinio užsakytas  Vėjų teatro spektaklis „Vėjai švilpia apie Draugystę“. Spektaklis į sceną atkeliavo iš visiems jau gerai pažįstamos Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo”. Mokiniai išvydo gerai pažįstamus knygos personažus scenoje. Kartu su jais sodino draugystės medį, filosofavo prie puodelio arbatos ir gelbėjosi nuo kylančios audros.

Derliaus dienos veiklas mokiniai aptarė ir apibendrino refleksijos metu prie arbatos puodelio su medumi, skanavo atsineštus vaisius, daržoves, pyragus. Pasidalino įspūdžiais iš spektaklio, kuris ne vieną privertė susimąstyti, kas yra draugystė… Mokiniai palinkėjo vieni kitiems gražaus savaitgalio ir nešini įspūdžiais išskubėjo į namus.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja