Derliaus diena – 2018

Spalio 9-ąją Ariogalos gimnazijos pradinukai paminėjo Derliaus dieną. Visus džiugino puikus rudeniškas oras, gėrybių gausa, įdomios ir išradingos veiklos.

1 a klasės mokiniai pristatė pasirinktą vaisių ar daržovę, buvo aktyvūs dalyviai mindami mįsles. Pirmokėliams labiausiai patiko veikla, vykusi mokyklos kieme, kur kartu su mama Rože Žičkiene kūrė Rudens mozaiką iš gamtinių medžiagų. 1 b klasė savo veiklą pradėjo nuotraukų ir filmuko apie rudenį peržiūra bei pokalbiu apie metų laikus. Diskutavo apie sveiką mitybą, piešė „Rudeninę kraitę“, vaišinosi Rudenėlio dovanomis.

2 a klasėje Asta Paškevičienė ir Laimutė Stankūnaitė mokė mokinius daržovių pjaustymo meno. O kokius nuostabius darbelius antrokėliai sukūrė iš gamtinių medžiagų! Net filmuką „Linksmasis daržas“ pažiūrėjo ir aptarė, išsprendė kryžiažodį. 2 b klasėje mama Asta Kavaliauskienė kalbėjosi su mokiniais apie vaisių ir daržovių naudą bei sukūrė darbelį „Rudens gėrybių išdaiga“. Iš vaisių ir daržovių antrokėliai pasigamino ir užkandžių, kuriuos skaniai ragavo.

3 a mokiniai Derliaus dieną pradėjo linksmai nusiteikę. Iš atsineštų gėrybių sukūrė nuostabią spalvingą Rudens mozaiką – saulutę, kuri juos šildė per visas veiklas. Trečiokai žinojo, kokią naudą teikia vaisiai ir daržovės, tad pasigamino skanių salotų, vaisių desertų. 3 b klasė  ruošėsi gaminti sveikuolišką mišrainę, svėrė vaisius, mokėsi naudotis svarstyklėmis, žaidė „turgų“, kur pirko trūkstamus vaisius. Mokėsi dengti stalą, pristatė savo patiekalus ir juos ragavo. Pasivaišinę ėjo į lauką „rauti ropę“ – traukti virvę. Mokiniai improvizavo, vaidino daržovių ginčą.

4 a klasės mokiniai netradicinę dieną pradėjo nuo bendro kūrybinio darbo iš kaštonų ir gilių. Ketvirtokai kūrė  miniatiūras apie rudenį, diskutavo apie sveiką mitybą, gamino mišraines, vaišinosi žolelių arbata. 4 b klasėje mokiniai kūrė rudenišką skelbimą, rašė laišką, piešė vaisius ir daržoves, rengė pateiktis bei įrašinėjo įrašus lietuvių bei anglų kalbomis. Apsilankė skaičių ir daržovių draugystės karalystėje. Visas veiklas baigė nepriekaištingų desertų iš vaisių gaminimu.

Pradinukų netradicinė diena baigėsi aptarimu – refleksija. Prie arbatos puodelio ar prie vaisiais ir daržovėmis padengto stalo mokiniai ir mokytojos nuoširdžiai pasikalbėjo bei aptarė veiklas. Mokiniai nekantraudami laukia kitokių dienų, kitokių pamokų. O jų dar tikrai bus!

Pradinių klasių mokytoja Auksė Jankūnienė