.

Ariogalos gimnazijos sodas

Prieš trejetą metų Ariogalos gimnazijos bendruomenė pritarė XI laidos  abiturientų iniciatyvai per išleistuvių šventę senojo gimnazijos sodo vietoje pasodinti obelaitę. Buvo sugalvotas ir šūkis šiai idėjai: „Mokslo šaknys karčios, o jo vaisiai – saldūs“.  Šitaip prasidėjo Ariogalos gimnazijos „Ugdymo“ sodo atgimimas.

Šį rudenį įsitraukėme į Žemės ūkio ministerijos iniciatyvą pasodinti vaikų sodus Lietuvos mokyklose. ŽŪM pakvietė vaikų ugdymo įstaigas, dalyvaujančias Vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kuri remiama ES lėšomis,  įsikurti savo sodus. Šiam gražiam tikslui ministerija skyrė 7 tūkst. obelų ir kriaušių sodinukų. Projektą administruoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Nuo rugsėjo 25 d. iki lapkričio 1 d. planuojama aplankyti daugiau kaip 1 tūkst. programoje dalyvaujančių ugdymo įstaigų. Kiekvienai ugdymo įstaigai yra skiriama  iki 5 obelų ir iki 3 kriaušių sodinukų.

Ariogalos gimnazija svečių iš Babtų instituto medelyno sulaukė spalio 13 d. vėlyvą popietę. Kartu su svečiais pasodinome vaismedžius. Nuo šiol gimnazijos mokiniai bus skatinami įsitraukti į sodinimo darbus, susipažinti su sodinukų veislėmis, kriaušių bei obuolių auginimo ypatumais, vėliau medelius prižiūrėti, puoselėti bei ragauti išaugintus gardžius vaisius. Mokiniai savo sodu rūpinsis tol, kol mokysis, o vėliau juos pakeis nauja gimnazijoje besimokanti karta.

Direktorius Arvydas Stankus