Ariogalos gimnazijos mokiniai susipažino su integruotu sportu

 

Prieš naujuosius mokslo metus, grupelė programos ,,Jaunimas gali“ auklėtinių iš Raseinių r. Ariogalos gimnazijos, dalyvavo renginyje ,,Integruotas krepšinis su Decathlon“. Integruotas sportas yra žaidimai, pratimai ar judėjimo veiklos, kartu praktikuojamos tiek sveikų, tiek įvairias negalias turinčių žmonių, siekiant varžybų keliamų iššūkių laisvalaikio metu ir profesionaliai sportuojant. Ši integruota fizinė veikla grindžiama lygiomis galimybėmis ir aktyviu dalyvavimu, pasitelkiant lanksčias taisykles, kurios leidžia atsiskleisti individualioms kiekvieno žmogaus charakteristikoms. Pagrindinis integruoto sporto tikslas – sujungti skirtingus gebėjimus turinčius asmenis, siekiant bendro tikslo. Tad šiame renginyje mokiniai išbandė kaip yra žaidžiamas krepšinis kartu su neįgaliaisiais, turėjo galimybę ne tik išbandyti kaip yra valdomas vežimėlis, bet ir pabendrauti su sportininkais, Lietuvos integruoto sporto asociacijos vadovu Andriumi Brusoku bei Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentu, buvusiu krepšininku, Anatolijumi Čupkovu. Renginio metu vykęs integruoto krepšinio turnyras, lydimas puikios nuotaikos, padovanojo daug gražių momentų. Dalyviai pasisėmė ne tik naujos patirties, bet ir buvo apdovanoti medaliais, padėkomis ir kitais organizatorių įsteigtais prizais.

,,Jaunimas gali“ treneriai Birutė Balžekienė ir Darius Gricius