Ariogalos gimnazijoje išridenta šešta „Sniego gniūžtė“

3 dienos, 105 dalyviai iš visų Lietuvos kampelių, begalė įspūdžių ir įsimintinų akimirkų – maždaug taip skaičių išraiška atrodė gruodžio 7-9 dienomis Ariogalos gimnazijoje vykusi stovykla „Sniego gniūžtė“.

Šią prevencinę stovyklą tradiciškai organizavo LJS „Žingsnis“ Ariogalos skyriaus nariai, kartu į pagalbą pasikvietę savanorius iš Kėdainių. Tai buvo jau šešta „Sniego gniūžtė“, išridenta Ariogalos gimnazijoje, kurioje tokio tipo stovyklos rengiamos jau nuo 2014 metų.

„Sniego gniūžtės“ programa, pagal kurią rengiame šias stovyklas, remiasi penkiomis pagrindinėmis vertybėmis, kurias stengiamės įdiegti stovyklų dalyviams: sąmoningumas, blaivybė, bendruomeniškumas, atvirumas bei tolerancija. Įvairių metodų, seminarų, paskaitų bei vaidinimų metu moksleiviai yra supažindinami su šių vertybių svarba, vyksta diskusijos apie aktualias problemas, vieni su kitais dalinamės istorijomis bei patirtimis. Taip pat ugdomi ypač svarbūs jaunam žmogui įgūdžiai bei savybės: komunikabilumas, iniciatyvumas, gebėjimas kalbėti viešai, kritinis mąstymas. Na o pagrindinę misiją – skatinti jaunimą atsisakyti alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų – stengiamės atlikti ne nuobodžiai aiškindami, kaip šios medžiagos kenkia ir kokias pasekmes jų vartojimas gali turėti, o pateikdami alternatyvas, kaip galima linksmai leisti laiką bei atsipalaiduoti be jų. Manome, kad būtent tai ir yra kelias į blaivią ateitį.

Mūsų savanoriams į šią stovyklą pavyko prisitraukti ir garsių Lietuvos žmonių – renginių organizatorių bei vedėją Remigijų Žiogą bei vieną perspektyviausių Lietuvos komikų Mantą Bartuševičių. Šie svečiai dalinosi savo gyvenimo istorijomis bei išmoktomis pamokomis, tad jų paskaitos buvo ne tik įdomios, tačiau ir be galo vertingos.

Per 2017 metus iš viso Lietuvoje buvo surengtos 35 „Sniego gniūžtės“ ir pritraukta daugiau nei 3000 dalyvių. Prie mūsų skyriaus po šios stovyklos planuoja prisijungti bent 10 naujų savanorių, o tradicija rengti po vieną stovyklą Ariogaloje per metus pamažu keičiasi, kadangi savanoriai jau planuoja dar vieną „Sniego gniūžtę“ pavasarį. Labai džiaugiuosi, kad visi šie skaičiai auga. Jie liudija, kad auga nauja sąmoninga, tolerantiška, bendruomeniška bei blaivi karta.

Regimantas Tiškus, IV ag klasė