Arbatos savaitė

Arbata ne tik sušildo vėsų vakarą ar puikiai atgaivina karštą vasaros dieną. Dauguma augalų turi gydomųjų savybių, todėl tokia arbata geriama kaip vaistas arba profilaktinė priemonė peršalus, sloguojant. Ta proga Ariogalos gimnazijoje vyko „Arbatos savaitė“. Mokytoja Rita Krištopaitienė, sveikos gyvensenos koordinatorė,  pakvietė pradinukus sudalyvauti šioje atrakcijoje. Mokiniai kartu su mokytojomis ragavo, skanavo, labai noriai gėrė šiltą arbatą su medumi.  Degustacijai buvo paruošta įvairių rūšių arbatos: kmynų, raudonėlio, mėtos, melisos, rugiagėlių, dilgėlių ir kitos. Mokiniai aiškinosi,  kokią naudą teikia žolelių arbatos, stebėjo ir aptarė filmuotą medžiagą apie vaistingųjų augalų kelią iki mūsų stalo. Mokytojos pasakojo arbatos atsiradimo istorijas, ruošimo papročius, arbatos gydomąjį poveikį. Mokiniai sužinojo, kad tikroji arbatos tėvynė – Kinija.  Būtent čia jau daugiau nei 3000 metų žmonės tikslingai augina arbatą.

Pradinukai buvo laimingi, kad galėjo kartu gerti arbatą, nes tai juos dar labiau suartino, sušildė ir sužadino norą sveikai gyventi.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja