Akcija „Būk saugus, mokiny!“

2021 m. vasario – gruodžio mėnesiais PAGD prie VRM Kauno PGV Raseinių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba Raseinių r. bendrojo ugdymo mokyklose, 1-12 klasių mokiniams organizuoja akciją „Būk saugus, mokiny!“. Vykdant akciją siekiama tikslų – supažindinti mokinius su saugaus elgesio taisyklėmis buityje, gamtoje bei paaiškinti mokiniams, kaip saugiai elgtis.

Vasario 5 dieną Ariogalos gimnazijos pradinukai turėjo galimybę virtualiai sudalyvauti šioje akcijoje. Su mokiniais susitiko Raseinių PGT inspektorė Ilona Kubilienė, kuri konsultuoja visuomenę įvairiais priešgaisrinės saugos klausimais, tiria gaisrų priežastis bei tikrina įvairius objektus, kaip laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų.

Pradinukams buvo rodoma vaizdo medžiaga apie ugniagesius, jų atliekamą darbą. Mokiniai sužinojo, jog apie 90 procentų gaisrų kyla dėl žmonių kaltės, neatsargaus elgesio su ugnimi. Filmuotoje medžiagoje labai vaizdžiai matėsi, dėl kokių priežasčių kyla gaisrai bei ką reikia tokiu atveju daryti ir kaip elgtis. Suaugusieji su vaikais turėtų aptarti gyvenamos patalpos evakuacijos planą, kad, kilus gaisrui, būtų galima iš jos saugiai pasišalinti ir kviesti pagalbą telefonu, surinkus numerį 112.

Artėja pavasaris ir žmonės, norėdami sutvarkyti aplinkas, degina žolę. Toks jų elgesys yra labai neatsakingas, nes pievose gyvena vabalėliai bei kiti mažesni gyvūnai, ir jie žūva. Inspektorė priminė, kad gamtoje turime elgtis atsakingai visada: ir poilsiaudami, ir keliaudami, ir rinkdami miško gėrybes. Pradinukai susidomėję klausėsi patarimų bei pamokymų, atidžiai stebėjo filmuotą medžiagą. Inspektorei Ilonai mokiniai pateikė daug juos dominančių klausimų apie gaisrus bei pasidalijo laimingai pasibaigusiais nutikimais iš savo asmeninės patirties.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Norkienė padėkojo inspektorei Ilonai už įdomų ir labai naudingą susitikimą ir paprašė visų pamojuoti rankomis.

Auksė Jankūnienė, mokytoja