Ugdymo karjerai diena

Profesijos pasirinkimas – labai svarbus žingsnis kiekvieno jauno žmogaus gyvenime. Galima teigti, kad nuo klausimo „Kuo būti?“ sprendimo priklauso žmogaus gyvenimo prasmė, todėl labai svarbu priimti teisingą profesinį apsisprendimą. Tai suvokdami, Ariogalos gimnazijos mokytojai, klasių vadovai, administracija kiekvienais metais organizuoja Ugdymo karjerai dieną, kuri šiemet vyko balandžio 10 d.

1-4 klasės

Priešmokyklinio ugdymo grupės mokinukai (mokytoja D. Korsakienė) susipažino su keisčiausiomis pasaulio profesijomis, piešė savo svajonę, Aida Šmuilienė visus supažindino su administratorės profesija. 2 b klasė (mokytoja N. Juknienė) atliko projektą „Mano svajonių profesija“: rinko informaciją apie profesijas, inscenizavo save būsimajame darbe, vaidino, piešė, filmavo. Projektą užbaigė rašydami rašinėlį „Kai aš užaugsiu“. 3 a klasėje (mokytoja  A. Zajančkauskienė) tautodailininkė Edita Kruvelienė papasakojo apie savo amatą, pamokė mokinius apvelti muilus vilna. Po praktinės veiklos mokiniai aplankė tautodailininkės darbų parodą, dalyvavo viktorinoje ,,Atspėk tėvelių profesijas“ bei dalinosi mintimis apie savo svajonių profesijas. 3 b klasės  mokiniai (mokytoja S. Tiškuvienė) pristatė savo tėvelių profesijas, vyko į AB „AUGA group”, susipažino su šios įmonės veiklomis. Sugrįžę iš išvykos, mokiniai susipažino su keisčiausiomis pasaulio profesijomis, pristatė savo pasirinktas profesijas. 4 b klasės mokiniai (mokytoja G. Seredienė) susipažino su įdomiausiomis, rečiausiomis, keisčiausiomis profesijomis, rašė lapeliuose, kuo patys užaugę svajoja būti, aptarė, piešė, rinko medžiagą internete, knygose ir pristatė savo būsimą profesiją klasės draugams. Apie dailininko profesiją papasakojo tautodailininkė Elvyra Vaštakienė.

5-8 klasės

5 a klasės mokiniai (vadovė R. Zakaitė) lankėsi AB „AUGA group“ Gėluvos filiale. Agronomės ir laborantės papasakojo apie žemdirbystę, dabartines technologijas, ekologinių augalų auginimą, parodė techniką, produkcijos sandėlius, padovanojo mokiniams žirnių ragindamos patiems pabandyti užsiimti augalininkyste. Lankydamiesi Automagistralės padalinio Raseinių kelių tarnybos įmonėje Gėluvoje, mokiniai susipažino su kelininko profesija, darbo specifika, kelininkų technika. Drabuotojai mokiniams padovanojo atšvaitus ir knygą „Žvilgsnis į Lietuvos kelių istoriją“. 5 b klasė (vadovė E. Budrienė) karjeros dieną, pavadintą „Muzika – mano pragyvenimo šaltinis“, pradėjo muzikiniu sveikinimu. Mokiniams buvo pristatytos muzikos specialybės ir surengta diskusija „Ar muzika gali būti pragyvenimo šaltinis?“ Renginiui įpusėjus, mokiniai sulaukė Šiaulių universiteto muzikos pedagogikos pirmo kurso studento, buvusio mūsų gimnazijos mokinio Domo Ročkos. Jis pasveikino savo kūrybine-muzikine programa, pristatė savo studijų programą  bei pomėgį muzikuoti, kurti, improvizuoti, atsakinėjo į mokinių klausimus.

6 a (vadovė J. Ambrazienė) ir 6 b (vadovė Z. Andrijaitienė) klasės taip pat turėjo įdomių veiklų: susitiko su Šaulių sąjungos atstovais, mūsų mokyklos mokiniais, aptarė šaulių veiklą, išbandė ekipuotę, maskavosi nuo priešų (ir nuo mokytojų). 6 a klasės mokiniams patiko susitikimas su masažo ir aromaterapijos specialiste Vitalija Stanioniene. Mokiniai aptarė eterinių aliejų savybes, išsiaiškino, kuo skiriasi natūralūs ir sintetiniai aliejai, pasimokė atpalaidavimo pratimų, sužinojo, kur galima mokytis masažuotojo specialybės. Pas 6 b klasės mokinius į svečius atvyko „auksarankė“ Zita Šaltė iš Nemakščių. Ji mokė lieti žvakes iš bičių ir sojų vaško, taip pat parodė, paaiškino, kaip pasidarytii papuošalus iš vilnos.

7 a ir b klasė (vadovė L. Siliūnienė ir  V. Šegždienė) vyko į fabriką ,,Camira“, kur susipažino su įranga, darbo specifika, profesijomis ir darbo vietomis. Taip pat vyko įdomus susitikimas su West Union banko IT specialiste, VU Kendo klubo nare Monika Valaityte ir jos kendo mokytoju. Dar 7 a ir 7 b klasės dalyvavo viktorinoje ,,Profesijų pasaulis“.

8 a klasės mokiniams (vadovė R. Aksomaitienė)  gimnazijos darbuotoja Eglė Vitauskaitė pravedė diskusiją tema „Emigranto karjeros galimybės užsienyje“. Diskusijos moderatorė pasidalino asmenine patirtimi, supažindino mokinius, su kokiomis problemomis susiduria emigrantai. Vėliau vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ atstovu, Logistikos kuopos transporto eksplotacijos techniku Marijumi Montvila, kuris mokinius supažindino su brigados sudėtimi, paskirtimi ir būstine. Vyko išsamus logistikos kuopos veiklos pristatymas. Marijus pasidalino asmenine patirtimi iš tarptautinių pratybų. Berniukai susipažino su karine amunicija, apranga, kareivių sauso maisto daviniu, su pagrindiniais reikalavimais šiuolaikiniam šauktiniam kareiviui, praktiškai išbandė savo fizinį pasirengimą dalyvaudami karinėse estafetėse. 8 a, b klasių mergaitės susitiko su LSMU slaugos fakulteto IV kurso studente Kamile Lukoševičiūte, kuri išsamiai pristatė slaugos darbuotojo specialybę. Buvo mokomasi matuoti kraujospūdį, tvarstyti ranką, galvą, pečius, taisyklingai gaivinti žmogų jam netekus sąmonės. Įgytas teorines žinias mergaitės pritaikė praktiškai.

I-IV gimnazijos klasės

II b klasei (vadovė R. Rajeckienė) ir III a klasei (vadovė J. Saltonienė) labai patiko Socialinių mokslų kolegijos Kauno filialo vadovės Ingos Bilinskienės paskaita „CV ir motyvacinio laiško rašymo aspektai“, kurioje mokiniai, CV rašę daug kartų, sužinojo, kaip teisingai tai daryti, į ką atkreipti didžiausią dėmesį ir parašyti taip, kad tavo CV darbdaviai neatidėtų į šoną po 15 s. Taip pat gimnazistams patiko Kauno kolegijos atstovo ir studento paskaita „Kodėl verta būti studentu? Kauno kolegijos pristatymas“. Mokiniai akcentavo gyvą, nuoširdfų lektoriaus bendravimą, patiko informatyvus filmukas.

III b klasei (vadovė R. Aksomaitienė) aktualiausia buvo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskaita „Bendrosios priėmimo tvarkos pristatymas”, taip pat KTU studijų pristatymas. Visiems gimnazistams didelį įspūdį paliko „Misija Sibiras‘17“ dalyvio Tomo nuoširdus ir atviras pasakojimas apie savo fizines, kultūrines ir patriotines patirtis Sibire.

Taigi Ariogalos gimnazijos mokiniai labai džiaugiasi visomis naudingomis ir informatyviomis Ugdymo karjerai dienos veiklomis. Svarbu, kad gimnazija sudaro sąlygas visiems mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, kurios yra svarbios norint sėkmingai pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ar darbo veiklą, pereiti iš mokymo aplinkos į darbo aplinką, taip pat tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi.

Straipsnio bendraautorės – pradinių klasių mokytojos ir 5-8, I-IV klasių vadovės