Skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas

Pasibaigus vasarai, mokslo metų pradžioje, pats laikas aptarti kaip sekėsi Ariogalos gimnazijos  pradinių klasių mokiniams per atostogas draugauti su knyga, kiek ir kokių jų  pavyko perkaityti. Visose klasėse vyksta vasaros skaitinių aptarimo pamokos, bet aš dalyvavau didžiausią skaitymo patirtį turinčių ketvirtokų  užklasinio skaitymo pamokose.

4 a klasės mokiniai  (mokytoja Auksė Jankūnienė) laukė mūsų susitikimo: ne  tik pasakojo apie patikusią perskaitytą knygą, ją atsinešė parodyti draugams (Miglė, Gustas), bet ir nupiešė iliustracijas (Paulina Š., Emilija) bei parengė  įdomų vaizdinį pristatymą su Pepės Ilgakojinės personažu (Paulina R). Mokiniai įvardino labiausiai patikusį klasės draugo knygų pristatymą, ir jų buvo gana gausus būrelis.

4 b klasėje (mokytoja Gražina Seredienė) mokiniai ant akcijos „Vasara su knyga“ logotipo – drugelio – parašė labiausiai patikusios perskaitytos knygos autorių bei pavadinimą ir perskaitytų knygų  skaičių. Taip ir paaiškėjo, kad geriausi šios vasaros knygų bičiuliai – Ugnė ir Dovydas. Ši klasė labai sportiška, todėl vyko greitojo skaitymo varžybos. Greičiausiai pasaką skaitė: Tautvydas (I vieta), Armandas (II vieta) ir Goda (III vieta). Skaityti galime ir žaisdami…

Dėkoju mūsų gimnazijos skaitytojams, kurie vasarą praleido turiningai – su gera knyga!

Bibliotekininkė Laimutė Litvinskienė