Rudens šventė Ariogalos gimnazijoje

Rugsėjo 15 d. Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje vyko 1 – 4 klasių mokinių turtinga ir išradinga Rudens šventė, kurią organizavo mokytojos: Rita Urbonienė, Auksė Jankūnienė ir Aldona Zajančkauskienė. Vaikai šventei ruošėsi iš anksto: mokėsi dainelių, eilėraštukų, gamino darbelius iš gamtinės medžiagos.

Į šventę atkeliavo Teta Rudenėlė (bibliotekininkė Laimutė Litvinskienė), kuri pasveikino visus gražiomis eilėmis apie rudenį, laiko tėkmę, bei žaismingai kalbino mokinius. Mokiniai Tetai Rudenėlei taip pat turėjo gausių dovanų, kurias ruošė su savo klasių mokytojomis. Jie deklamavo eilėraščius, dainavo nuotaikingas dainas. Visi susižavėję klausė solistės Elizos Aputytės dainų ir mažųjų teatro studijos artistų pasirodymo, vadovaujamų Aldonos Zajančkauskienės.

Šventėje dalyvavo ir eksponatais grožėjosi gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, Ariogalos miesto seniūnas Saulius Buividas, jo pavaduotoja Eglė Jankauskaitė, mokinių tėveliai bei visa pradinio ugdymo bendruomenė.

Mokiniai kartu su tėveliais kurdami darbelius iš rudens gėrybių, fantazijos tikrai nestokojo. Ir ko tik čia nebuvo: laivų bei sportinių mašinų, pasakų herojų, miško gyvūnėlių ir įspūdingų rudens puokščių. Akis paganyti tikrai buvo kur. Smagiausia, kad  viskas buvo pagaminta iš savo daržo ar sodo gėrybių. Kai kurie darbeliai iš karto traukė dėmesį ir žavėjo savo originalumu, kūrybiškumu, išradingumu ir meniškumu. Pradinių klasių mokinių rudeniškus darbelius vertino komisija, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos ugdymui Aldonos Norkienės ir pastebėjo, kad visų darbai yra įdomūs ir išradingi. Padėkos raštai buvo įteikti pačių įspūdingiausių darbelių autoriams, M. Paškevičiūtės (1 a), P. Vygantės (1 a), M. Šalvaitytės (2 a),  M. Špokaitės (2 a), Ū. Špokaitės (3 a), E. Aputytės (3 a), R. Vaičiuškos (4 a), E. Matukaitytės (4 a) ir A. Budrio (4 b) darbai iškeliavo į Raseiniuose vykusią šventę „Rudens bendrystės sodai“ ir papuošė Ariogalos seniūnijos kiemelį.

Pasidžiaugę ir pasigėrėję parodos eksponatais, mokiniai sugrįžo į klases pasivaišinti sveiko maisto patiekalais, kuriuos gamino kartu su tėveliais.

Na o mes, mokinių tėveliai, dalyvaudami renginiuose, visuomet džiaugiamės Ariogalos gimnazijos puoselėjamomis vertybėmis skatinant glaudų bendradarbiavimą ir bendruomeniškumą vaikų ugdymo procese. Su didele pagarba nelengvam pedagogo darbui, dėkojame puikioms Ariogalos gimnazijos pradinio ugdymo mokytojoms už didelį indėlį ugdant mūsų vaikų domėjimąsi sveika mityba, lietuvių liaudies tradicijomis ir papročiais, puoselėjant draugiškus tarpusavio santykius, kūrybiškumą, aktyvumą, meilę darbui ir aplinkos grožiui.

Erika Bajorėnė, Ariogalos gimnazijos bendruomenės narė