Priešvelykinė savaitė be patyčių

Patyčių problema aktuali visame pasaulyje. Pastebėta, kad teigiami rezultatai pasiekiami kryptingai gerinant ugdymo ir ugdymosi aplinką, mokinių tarpusavio, mokinių ir suaugusiųjų santykius.

Raseinių r. Ariogalos socialinė pedagogė R. Jocienė pradinių klasių mokiniams suorganizavo visą savaitę įdomių veiklų. Tai komplimentų sakymo diena, žaidimų ir šokių dienos, filmukų apie draugystę žiūrėjimo diena. Savaitės veiklas įprasmino susitikimas su Erasmus+ projektine grupe (mokytoja A. Gedgaudienė). Gimnazistai šūkiu ,,Vienas už visus, visi už vieną“ mokė mažuosius, kad tik drauge, gražiai ir kultūringai bendraudami gali nuveikti didelius darbus. Mokė dažniau sakyti vienas kitam komplimentus, gražiai, be patyčių žaisti grupėje.

Visą savaitę veikė gerumo paštas. Mokiniai ir mokytojai galėjo vieni kitiems siųsti padėkos ir atsiprašymo laiškus. Klasėse, pagal atskirus susitarimus, mokiniai fiksavo savo kasdienius gerus darbus.

Prie šios akcijos prisidėjo ir mažoji teatro studija. Mažieji artistai parodė vaizdelį ,,Kas atvažiuoja?“ (pagal Z. Gaižauskaitės eiliuotą pasakaitę). Nors lauke baltavo sniegas į renginį paspirtuku atvyko Velykė (mokytoja A. Zajančkauskienė). Ji visą savaitę slapta stebėjo pradinukų gerus darbus ir daugiausiai jų atlikusiems atvežė dovanėlių – šokoladinių kiaušinių.

Velykė palinkėjo visiems susirinkusiems kiekvieną dieną būti tokiais pat kultūringais ir darbščiais bei smagiai atšvęsti Velykas.

Aldona Zajančkauskienė, mažosios teatro studijos vadovė