Pilietinė akcija „Atminties kelias“

Istorija yra vienas iš seniausių mokslų, lydėjusių žmoniją nuo jos lopšio iki šių dienų. Jos vaidmuo nuolat keitėsi ir keičiasi. Istorijoje slypi didžiulės galios. Jos pagalba galima ne tik kurti, ugdyti, bet ir griauti, niekinti, net žiauriai žudyti.

Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras organizavo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimą „Atminties kelias“, kuriame prisiminėme istoriją, skaitėme liudininkų prisiminimus, ėjome šį rudenį ir vėl į skausmo ir nevilties vietą Ariogalos miestelyje – Verdėlupio gatvę. Sustojome priešais bendrus kapus, mintyse melsdamiesi, pagalvojome apie žuvusių žmonių, mūsų Tėvynės piliečių, neišsipildžiusius gyvenimus, apie tai, kad tarp mūsų galėjo laimingai gyventi jų vaikai ir anūkai. Nulenkėme galvas, pagerbėme tylos minute.

Dėkojame Linai Pečeliūnienei, Sauliui Pečeliūnui, Algiui Lukoševičiui už paramą ir bendradarbiavimą.

Raseinių r. Ariogalos gimnazijos tolerancijos ugdymo centro koordinatorė

Rasa Zakaitė