Paminėta Pasaulinė Žemės diena

Kiekvienais metais kovo 20-ąją dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Kadangi Dubysos regioninio parko direkcija pakvietė visus norinčius prisijungti prie akcijos „100 paukščių žinia Lietuvai“,  Ariogalos gimnazijos etnokultūros būrelio nariai pagamino 100 paukščių ir paskelbė prasidedančią akciją vasario 15 dieną Tėvynės dienai  skirtame renginyje ,,Tėvynė šneka – aš girdžiu“. 5-7 klasių mokiniai užrašė ant paukštelių, ką kiekvienam reiškia Lietuva ar palinkėjimą savo gimtai šaliai. Paukštelius  prie gimnazijos į medelius sutupdė Žemės dienos renginio dalyviai kovo 20- osios rytą, pakėlus Žemės vėliavą. Akcija skiriama Lietuvos atkūrimo 100-mečiui ir Žemės dienos mėnesiui. Paukščiai mums parneša džiugią žinią apie pavasarį, atgimimą, širdis pripildo džiaugsmo ir dėkingumo.

Minint Pasaulinę Žemės dieną, per gamtos mokslų pamokas, buvo rodomi edukaciniai filmai apie ekologines, globalines Žemės išlikimo problemas, vedamos diskusijos, „Žaliosios pamokos“. Mokiniai buvo skatinami pagalvoti apie Planetos problemas ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie jų sprendimo.

Gimnazijos pradinukai Žemės dieną šventė  kovo 23 dieną. Mokiniai  kalbėjo apie žmogaus daromą žalą žemei, pasižadėjo ją saugoti.  Į šventę atkeliavo  Juodoji Tetulė – Žemė, kuri klausėsi eilėraščių ir dainų apie žemę. Organizatoriai paruošė įdomias užduotis. Mokiniai noriai atsakinėjo į klausimus, o Juodoji Tetulė gamtos mylėtojus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Ariogalos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A.Norkienė pasveikino visus su Pasauline Žemės diena, palinkėjo mylėti ir branginti savo žemę, o už taisyklingai sukaltą inkilėlį įteikė mokiniams padėkas.

Pasibaigus renginiui, jaunieji gamtininkai su tėveliais įkėlė paukšteliams inkilėlius, kad jie turėtų kur gyventi, džiaugtųsi mūsų kraštu ir savo gimtaisiais namais. Mokiniai džiaugėsi švente, nes visi jautė, kad kiekvienas įnešė po savo darbo kruopelytę, parodydami mūsų žemei meilę ir pagarbą.

Veiklos, skirtos Žemės dienai tęsis dar ir balandžio mėnesį.