Mokomės kitaip

Tik po Lietuvos JuniorAchievement (LJA) sparnu kasmet kuriasi, kuria ir auga beveik du šimtai moksleiviškų startuolių. Tradiciškai gruodį į LJA kviečia mokinių mokomąsias bendroves į Kalėdinę startuolių mugę Lietuvos Respublikos Vyriausybėje. Čia daugiau nei 40 mokinių komandų pristatė savo produkciją ir veiklą, sukurtą dar mokyklos suole. Šioje mugėje Ariogalos gimnazijos MMB komanda „Šimtukas“ pelnė Meikeriškiausios komandos titulą, kurį suteikė „Meškėnų laboratorijos“ komanda ir pažadėjo atvykti į gimnaziją su savo laboratorija. Meškėnų laboratorija” –  tai pažintinė, skaitmenizuotos gamybos (mobileFab-Lab) laboratorija, keliaujanti per ugdymo įstaigas.

Praeitą savaitę gimnazijoje atsidarė kūrybinės dirbtuvės. Čia mokiniams prireikė fizikos, informatikos žinių konstruojant įvairius mechanizmus bei programuojant. Komandos, vadovaujamos Giedrius Kavaliausko, Ievos Marijos Dautartaitės, Justo Ingelevičiaus, Roko Šleiniaus, ėmėsi savo veiklų – atgalinio laiko laikrodžio konstravimo, ledais šviečiančių paveikslėlių gamybos, valdomo užrakto konstravimo ir programavimo, begalybės veidrodžio gaminimo ir pan. Visa tai – projekto „Pabėgimų kambarys“ įgyvendinimui. Šiems prietaisams gaminti panaudotos senų spausdintuvų ir kompiuterių ir kitų prietaisų detalės. 3D spausdintuvu atspausdintos pačių vaikų sumodeliuotos įvairios figūros ir detalės. Iš nepanaudotų detalių mažieji projekto dalyviai sukonstravo robotukus.

Susipažinti su mobiliosios „Meškėnų laboratorijos“ kūrybiniu darbu gimnazijoje buvo atvykę: Raseinių savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, tarybos narys Steponas Nacius švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė  Jolita Jablonskienė, švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Vizbarienė, Ariogalos miesto seniūnas Saulius Buividas.

Už finansinę paramą vykdant projektą  DĖKOJAME renginio generaliniam rėmėjui Ariogalos gimnazijos tėvų klubui „Santaka“, rėmėjams: UAB Siglivita, UAB „Sandja“, verslininkei Vaidai Skamarakienei, mokytojoms Rasai Zakaitei ir Laimai Siliūnienei, direktoriui Arvydui  Stankui.

Jogintė Aniulytė, Ariogalos gimnazijos MMB „Šimtukas“ prezidentė