Mes ir esam Lietuva

„Kiekvienas gimėme duotoje istorinėje realybėje, valdomoje tam tikrų normų ir vertybių, ir priimame šią realybę kaip savaime suprantamą. Nebijokite ir leiskite popieriaus laiveliams, išlankstytiems jūsų vaikų, išdrįsti atrasti pasaulio vandenynus, naujas jūras, žemes, kelius, žodynus ir horizontus. Vieną dieną jie neišvengiamai grįš ir nuves į vietas, kurių nedrįsome pasiekti.“ (Kolorado valstija. Ledo skulptūrų čempionatas. Lietuvos komandos darbo „Popierinis laivelis ant bangos“ pristatymas)

Vasario 16-osios išvakarėse Ariogalos gimnazija šventė Tėvynės dieną.

8 val. ant gimnazijos sienos skleidėme didžiąją Trispalvę, giedojome himną. Klasių bendruomenės, kaip ir dera gimtadienio proga, raikė tortą, gėrė arbatą, lankstė trispalvius paukščius.

Vėliau pagaminti paukščiai „suskrido“  ir nutūpė gimnazijos ir miesto parko medžiuose. Aštuntokai aplankė ne tik socialinius partnerius, bet ir visas Vytauto gatvėje esančias įstaigas dovanodami nupintas trispalves apyrankes. Jų dėmesio sulaukė ir visi praeiviai. Tuo metu II–okams vyko konferencija – įskaita.

5-7 klasės rinkosi į kultūros namus. Čia vyko etnokultūros popietė, kurioje viešėjo  etnologė dr. Daiva Šeškauskaitė. Vėliau mokiniams buvo organizuotas „protmūšis“, sporto varžybos.

Simboliška: prieš 10 metų buvo atstatytas partizanų bunkeris Daugėliškių miške. Šiandien pas mus atvyko tuomet dirbę archeologai ir pristatė knygą apie šiame miške kovojusius partizanus.

Atkurtos Lietuvos šventę  pradinių klasių mokiniai pradėjo  veikla savo klasėse: svarbiausių  Lietuvos istorijos įvykių apžvalga,  palinkėjimais Lietuvai. Visi pradinukai dalyvavo netradicinėje  edukacinėje  pamokoje – mobilus planetariumas. Sferinio kino vaizdai  paliko neišdildomą įspūdį. Trečiokai  dalyvavo  susitikime su rašytoja, dailės ir dizaino pedagoge – eksperte Violeta Židonyte, o ketvirtokai – su istoriku, pedagogu, leidėju ir žurnalistu, mažųjų rašytojų festivalio „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ sumanytoju ir organizatoriumi Aurelijumi Noruševičiumi.

Iškilmingiausias šios dienos renginys – koncertas Lietuvos 100-mečiui. Šventiniame koncerte buvo paskelbtas 2018 metų šauniausias abiturientas. Juo tapo Lukas Ališauskas. Raseinių r. tarybos narys Linas Bielskis dovanojo mokiniams proginius sąsiuvinius.

Tėvynės dieną vainikavo pradinukai paleisdami  į dangų trispalvius balionus.

Visi Ariogalos bendruomenės nariai dalyvavo Lietuvos gimtadienio laukime: pynė, mezgė, lankstė, šoko, dainavo, organizavo, sprendė, sportavo, piešė, karpė, stebėjo, rišo,  atsakinėjo, grojo, skaitė, vadovavo, dovanojo, sveikino…

AČIŪ visiems kartu pasitikusiems Lietuvos gimtadienį!

Marytė Kvietkuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui