Kelias į sėkmę

Jau daugiau kaip prieš 10 metų Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje užgimęs konkursas „Kelias į sėkmę“ vėl sukvietė mokyklų komandas pasitikrinti ekonomikos žinias, verslumo įgūdžius. Konkurse dalyvavo septynios komandos iš penkių rajono mokyklų. Komandos sprendė teorinius klausimus, atliko praktines užduotis. Lyderiai susirungė Protų mūšyje. Mokiniai kūrė verslo idėją vasarai, ją pristatė, atsakė į klausimus, tarsi atvykę į startuolių mugę.

Buvo pasiūlytos idėjos: „važinėjanti“ ledų prekyba, vaikų dienos užimtumo centras, stovykla,  pramogos kukurūzų labirinte, įvairios pramogos po atviru dangumi net ir prekyba gipsu. Geriausia pripažinta Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos idėja – „Žaidimų po atviru dangumi centras“. Lyderių konkursą nugalėjo Ariogalos gimnazijos antros komandos lyderis – Justinas Povilauskas. Pereinamoji konkurso taurė liko iki kitų metų Ariogalos gimnazijoje (mokytoja Rasa Zakaitė). Dėkojame komandas parengusiems mokytojams už ekonomikos populiarinimą rajone.

Na o kol konkurso komisija aiškinosi konkurso nugalėtojus, dalyviai išklausė „Wix.com“ įmonės programuotojo, buvusio Ariogalos gimnazijos mokinių prezidento Audriaus Siliūno paskaitą „Mano karjerą nulėmė vynuogės, Eurovizija ir programavimas. O kas nulems tavo ateitį?“. Audrius pasidalino savo patirtimi, papasakojo kokiomis savybėmis turi pasižymėti šių laikų jaunas žmogus, ieškantis darbo, ką veikia įmonė „Wix.com“, koks šių dienų programuotojo darbas.

Dėkoju visiems dalyviams.

Laima Siliūnienė, Ariogalos gimnazijos ekonomikos mokytoja