Ariogalos gimnazijoje – meninio skaitymo konkursas

Vasario 9 dieną Ariogalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai susitiko su knygos „Ulfas   ir stebuklinga barzda“ autoriumi Virgiu Šidlausku. Renginio metu buvo pristatoma knyga: mokiniai susipažino su pagrindiniais  herojais, kartu su autoriumi juos piešė, dainavo nuotaikingas jo kūrybos dainas, klausėsi skaitomų ištraukų. Rašytojas atsakinėjo į vaikams rūpimus klausimus, diskutavo su mokiniais apie draugystės svarbą, atsakomybę.


Po susitikimo prasidėjo pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Gimtinės spalvos“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus Vasario 16-osios proga pasveikino visus susirinkusius į renginį.

Šis konkursas, jau tapęs gražia tradicija ir švente, yra prasmingas renginys, padedantis moksleiviams mylėti ir vertinti lietuvišką žodį, domėtis literatūra, nepamiršti tautos istorijos ir kultūros.

Meninio skaitymo konkurse dalyvavo 1-4 klasių mokiniai, kuriuos ruošė klasių mokytojos. Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Buvo deklamuojamos eilės, skaitomos patikusių knygų ištraukos. Žiūrovai įdėmiai klausėsi ne tik eilių, bet ir atliekamų choro „Dainorėliai “ (mokytoja Dž. Banienė) dainų apie Lietuvą .

Konkurso vertinimo komisija išrinko nugalėtojus. 1-2 klasių skaitovų grupėje laimėjo 1 a klasės mokinys Nedas Jusis (mokytoja Daiva Stankienė), 3-4 klasių skaitovų grupėje laimėjo 3 a klasės mokinė Eliza Aputytė (mokytoja Aldona Zajančkauskienė). Konkurso dalyviai buvo apdovanoti  padėkos raštais ir saldžiosiomis dovanėlėmis. Kovo 6 dieną skaitovai dalyvaus rajoniniame meninio skaitymo konkurse.

                      Džiugu,  kad mokiniai  moka mylėti ir vertinti lietuvišką žodį ir keliauti  lietuviško žodžio pažinimo keliu. Sveikiname visus konkurso dalyvius!

 Daiva Stankienė  Ariogalos gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė