2018-03-15 DIENA, SKIRTA ARIOGALOS GIMNAZIJOS 10-MEČIUI

Didžiausia Lietuvoje pamoka, iš kurios nesinorės pabėgti! Pamiršk nuobodų diktantą ar nesibaigiančius konspektus – šią dieną atsiminsi ir be jokių špargalkių! Visi gimnazijos I-IV klasių mokiniai dalyvaus renginyje „Geriausia ever pamokų diena“ Žalgirio arenoje, Kaune. Įkvepiančios asmenybės iš Lietuvos ir pasaulio. Motyvuojančios ir įkvepiančios tobulėti patirtys. Unikalūs požiūriai ir netradiciniai mokymo sprendimai. Mokslo naujienos, ranka pasiekiamos ateities profesijos ir karjeros perspektyvos. Pertraukos – su Radistais (žr. https://www.delfi.lt/apps/pamoka/). Renginio tiesioginė transliacija vyks  kovo 15 d. www.delfi.lt

1 pamoka

9.10-9.45 val. Istorija

Alfredas Bumblauskas

Žinomiausias Lietuvos istorikas, televizijos laidų vedėjas. Vilniaus universiteto koridoriuose vis dar diskutuojama, kas aštresnis – šio dėstytojo liežuvis ar protas. Dėl vieno sutinka visi: istorija profesoriaus lūpose tampa veiksmo, įtampos ir humoro kupinu pasakojimu, nuo kurio atsitraukti neįmanoma! Lietuvos valstybingumo viršukalnės

Istorijos pamoka, apie kurią paskui ir pats pasakosi istorijas. Holivudo filmo scenarijaus verta Lietuvos raida: svarbiausios datos, gėdingi ir tragiški laikotarpiai, taiki Baltijos kelio kova, pasibaigusi komunizmo demono žlugimu, ir galiausiai – „ilgai ir laimingai“: valstybė, kurią matome šiandien. Be istorijos tęsinio, žinoma, neįmanoma.

2 pamoka

10.00-10.45 val. Fizika

Kalle Vaha – Heikkila

Net jei vidurinės mokyklos, esančios Huittinene mieste, Suomijoje, mokytojo pavardė Lauttakyla atrodo sudėtingesnė už fizikos formules, išsigąsti neverta. Šiemet geriausiu gamtos mokslų mokytoju Kalle išrinktas ne veltui: pasitikinčius ir kūrybingus moksleivius suomis motyvuoja ypatingais eksperimentais ir galimybe prie mokslo prisiliesti per įspūdingą praktinę pusę! Sveiki atvykę į gamtos mokslų eksperimentą! Jei vaikystėje svajojai apie chemijos klasėje putojančias ir dūmais besispjaudančias kolbas, fizikinius eksperimentus ir galimybę viską patirti savo kailiu, gali būti, kad vėliau nusivylei atsimušęs į formulių ir teorijos sieną. Iš žiemos miego kelk senas svajones ir atrask tokią pamoką, kurios metu įmanoma viskas: lempa, šviečianti be laido, raketa, vietoje kuro naudojanti orą, laikrodis, tiksintis dėl apelsinų sulčių… Ir čia nebus įspėjimo „rekomenduojame nebandyti namuose“!
3 pamoka

10.50-11.35 val. Kūrybiškumas

Tomas Ramanauskas

Kristupas Sabolius

 

Nuo žurnalo jaunimui ir „Kūrybingumo mokyklos“ moksleiviams iki knygos „Žmogus, kuris žinojo viską“ ir paskaitų verslo lyderiams. Tomas – tikras reklamos ir prekių ženklų guru, kurio sąskaitoje – ir taškai už kino teatro „Pasaka“ bei vienos žinomiausių kūrybinės reklamos agentūros „New!“ įkūrimą. Kristupas – filosofijos daktaras, VU docentas ir rašytojas, karjerą pasukęs net į kino aikštelę (jo su Ignu Jonynu kurtą juostą „Lošėjas“ beveik garantuotai esi matęs ir tu). Sutik, drauge šis „In ir Jang“ pažadintų kūrybiškumą net plytoje! Pirmoji kūrybiškumo pamoka.

Norėdami išspręsti problemą galime rinktis vieną iš dviejų kelių – tą, kuris jau gerai pramintas arba tokį, apie kurį dar niekas nepagalvojo. Spėk, kuriais paprastai nukeliauja sėkmingiausieji? Sakoma, kad esame išmokomi būti nekūrybingais, todėl šioje pamokoje tavęs laukia galimybė iš naujo prisiminti tai, kas nuo gimimo slypi tavyje. Kam to reikia? Kai kliūtis verti išradingais sprendimais, tuomet sunkumai kelia tik atradimo džiaugsmą!

4 pamoka

11.40-12.25 val. Ateities profesijos ir darbo rinkos perspektyvos

Robertas Dagis

Ilja Laursas

Dalius Misiūnas

Augustinas Vizbaras

Edmundas Jakilaitis

Sutik, išvardinta kompanija – ne mažiau įspūdinga, nei pamokos tema. Patirtimi dalinsis Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, NT plėtros ir statybos įmonių grupės „Eika“ generalinis direktorius, dirbęs net neetatiniu prezidento Valdo Adamkaus patarėju, taip pat – tūkstantmečio odisėjos „Ambersail“ iniciatorius Robertas Dargis.

Prie vieno stalo su juo sės mobiliųjų aplikacijų parduotuvės, išpopuliarėjusios dar prieš „Google Play“ ar „Apple App Store“, kūrėjas Ilja Laursas, į kurio fantastišką idėją investavo „Facebook“ ir „LinkedIn“, o vėliau „Sungy Mobile“ ją nusipirko už 50 mln. JAV dolerių!

Apie ateities profesijas kalbės ir pats tvirtai karjeros laiptais lipęs, o dabar „Maxima grupės“ vadovo postą užimantis Dalius Misiūnas. Šiuolaikinio pasaulio ir karjeros iššūkius Dalius ir pats valgo kaip saldainius – juk jei kažko bijai, kam keltis iš lovos?

Diskusiją apie ateitį sunku įsivaizduoti be žmonių, kuriančių tikrą revoliuciją. Lazerių genijus Augustinas Vizbaras kartu su broliais Dominyku ir Kristijonu įkūręs „Brolis Semiconductors“ sako, kad jų vystoma puslaidininkių technologija į mūsų gyvenimus įsiverš su ne ką mažesne jėga, nei kompiuteriai ar internetas.

Šiam įspūdingam kvintetui diriguos įtakingiausias Lietuvos žurnalistas, televizijos laidų vedėjas ir kūrėjas Edmundas Jakilaitis.

Sutik, kartais norisi gerai pasitrinti akis, nes sunku patikėti, kokiais laikais gyvename! Ne veltui jie vadinami ketvirtąja pramonės revoliucija. Kai pasaulis keičiasi kiekvieną rytą, būtina mėginti suprasti ir tai, kas laukia ateityje. Ką darbo rinkai reiškia dirbtinio intelekto plėtra? Ar dabar perspektyviomis atrodančios specialybės vos po kelių metų netaps beviltiškai pasenusiomis? Ar IT specialistų ir programuotojų nepakeis dirbtinis intelektas? Ar šiais laikais idėja vis dar yra visa ko pagrindas, o gal ateities sėkmę lemia visai kiti dalykai? Pažadame viena: šios 45 minutės pralėks taip greitai, kaip ateina ir mūsų kasdienybę keičiančios inovacijos.

 

5 pamoka

12.30-13.15 val. Ekonomika ir finanasai

Marija Vyšniauskaitė

Andrius Tapinas

Ingrida Šimonytė

Marija Vyšniauskaitė – vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“ autorė. Gali nustoti žiovauti, nes tai – visai netradicinis vadovėlis, paskelbtas geriausiu projektu pasaulyje ir apdovanotas prestižiniu Templeton laisvės apdovanojimu bei 100 tūkst. JAV dolerių premija. Sutik, tokie titulai už sausą teoriją ir nuobodžias idėjas nedalinami!

Pamoką prižiūrės vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų, „Laisvės TV“ įkūrėjas ir buvęs laidos „Pinigų karta“ vedėjas Andrius Tapinas.

Pristatinėti Ingridos Šimonytės, matyt, nereikia. Asmeninių finansų skirstymo paslaptimis su tavimi dalinsis buvusi LR finansų ministrė, Seimo narė – žmogus, suprantantis kaip valdyti net valstybės biudžetą!

Apie pinigus, dirbančius tau! Per 45 min. tikrai sužinosi, kuria kryptimi geriausia keliauti, norint tapti asmeninių finansų meistru.
6 pamoka

13.20-14.05 val. Dirbtinis intelektas

Inggriani Liem

Daugiau nei 30 metų informatiką Bandungo Technologijų universitete Indonezijoje dėstanti Inggriani savo kailiu patyrė kiekvieną didžiausią pastarųjų dešimtmečių technologijų atradimą. Jei dar nors truputį abejoji jos autoritetu, Inggriani gali išdidžiai pasigirti pagrindinės Tarptautinės informatikų olimpiados lyderės vardu. Taigi, kad technologijų pasaulyje – vien vyrai tėra mitas! Dirbtinis intelektas – arčiau nei manei! Tai, kas prieš dvidešimt metų lindėjo tik fantastikos kūrėjų galvose, dabar – mūsų kasdienė realybė. Nuo geros dienos linkinčio asistento telefone iki save vairuojančių automobilių: kaip atsirado ir kaip toli gali nukeliauti dirbtinis intelektas, kur jį sutinkame ir, ar robotai, nukariaujantys žmoniją – artima realybė?

 

7 pamoka

14.00-14.55 val. Muzika

Marijonas Mikutavičius

Saulius Urbonavičius – Samas

Modestas Pitrėnas

Žmogus, kurio dainas mintinai sudainuotume net prikelti naktį, vienas mylimiausių televizijos veidų ir tikras hitų meistras – Marijonas Mikutavičius. Televizijos prodiuseris, grupės „BIX“ siela ir vienas „LT United“, užėmusių 6-ąją vietą Eurovizijos dainų konkurse, narių – Saulius Urbonavičius-Samas. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, žmogus, populiariąją muziką artinantis prie klasikos, o klasiką – prie populiarumo aukštumų – Modestas Pitrėnas.

Šie trys mokytojai parodys, kad muzikos pamoka – ne tik diezai, bekarai ir bemoliai. Nors jų lūpose net ir jie virstų įdomiausia tema.

Ar popsas tikrai užknisa juodai? „Klausau tik geros muzikos“ – atsakytų bene kiekvienas paklaustas. Vis dėlto, atspėti, kas ta „gera“ muzika – gana sudėtinga. Ar tai – vien skonio reikalas, ar tam tikri muzikos stiliai automatiškai laikomi blogais, o gal „gera“ muzika – tik amžiais patikrinta klasikinė? Kaip atskirti meną nuo prastos muzikos? Į šiuos klausimus teisingo atsakymo gal ir nėra, bet tik pažiūrėk, kas dalinsis savo įžvalgomis!
14.55-15.00 val. Paskutinis skambutis